GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-12-2020 19:34   Güncelleme : 14-12-2020 19:37

Samsun Valisi açıkladı: Hala temaslı oldukları kişileri söylemeyenler var

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, il genelindeki 340 filyasyon ekibinin Koronavirüsün yayılımını durdurma adına önemli görev yaptığını belirterek, "Filyasyon ekiplerimizin daha etkin bir şekilde virüsün takibini yapabilmek için vatandaşlarımızın da ekiplerimize yardımcı olması çok önemli. Halen pozitif kişilerin temaslı oldukları kişileri bildirmedikleri durumlar tarafımıza iletiliyor" dedi.

Samsun Valisi açıkladı: Hala temaslı oldukları kişileri söylemeyenler var

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, il genelinde  Koronavirüs salgınına karşı tüm kurumlarla birlikte topyekün bir mücadele sürdürüldüğünü, bu süreçte emniyet, jandarma ekipleri ve belediye çalışanlarının üzerine düşen sorumluluğun farkında olarak etkin bir şekilde rol aldığını söyledi.

Kapı kapı yürütülen denetim ve takip süreciyle ildeki yayılımı önlemek için hız kesmeden çalıştıklarını vurgulayan Vali Zülkif Dağlı, sayısı yapılan son düzenlemelerle 300’den 340’a yükseltilen filyasyon ekiplerin haftanın 7 günü 17 ilçede gece gündüz demeden ildeki virüsün yayılımını durdurma adına önemli bir görev üstlendiğini belirterek, "Çalışmalarını yakından takip etme imkânı bulduğum ve adeta her an virüsü yakalamak için onun ensesinde olan filyasyon ekiplerimize özverili çalışmalarından dolayı Samsunlular adına teşekkür ediyorum. Burada tabii ki filyasyon ekiplerimizin daha etkin bir şekilde virüsün takibini yapabilmek için vatandaşlarımızın da ekiplerimize yardımcı olması çok önemli. Halen pozitif kişilerin temaslı oldukları kişileri bildirmedikleri durumlar tarafımıza iletiliyor. Bu noktada temaslı herkesin bildirilmesinin virüsün yayılmasını önleme adına çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Maalesef hafta sonu yaptığımız denetimlerde de pozitif olup dışarıda bulunan bir vatandaşımızı da tespit ettik. Bu tip kurallara uyulmayan, virüse yayılma izni veren durumlar bizi üzüyor.  Virüsün yayılımını önlemek için her bir vatandaşımızın işin ciddiyetini fark edip, üzerine düşen sorumluluğu alması gerekiyor. Tek bir vaka onlarca kişiye hastalığı bulaştırabiliyor. Bu gerçeği hiç unutmayıp, özellikle karantina koşullarına tam uyum göstermemiz bu günlerde büyük önem arz ediyor. Hep birlikte mücadele edersek pandeminin etkisini kırıp, sağlık çalışanlarımızın üzerindeki yükü azaltabiliriz. Lütfen el birliğiyle mücadelemizi gösterelim, koronavirüsü ilimizden hep beraber uzaklaştıralım” dedi.

SAMSUN HABER HATTI