GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-09-2020 18:11   Güncelleme : 23-09-2020 18:11

Samsun Valisi açıkladı: Kurallara uymayanlara acımayacağız

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirleri denetledi. Vali Dağlı, Samsun'da evde izolasyon kurallarına uymayan 50 kişinin yurtta karantina altında tutulduğunu belirterek, "Bu konuda tereddüt etmiyoruz ve kesinlikle acımayacağız" dedi. Vali Dağlı, Samsun'daki vakalarla ilgili son durumu ise "Bugünlerde vakalarımız çok da kötü değil ama iyi de değil" sözleriyle açıkladı.

Samsun Valisi açıkladı: Kurallara uymayanlara acımayacağız

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle  ülke genelinde uygulanan maske, mesafe ve hijyen denetimi Samsun'da da yapıldı.  Samsun Valisi Zülkif Dağlı, beraberindeki ilgili kurumların müdürleriyle birlikte İlkadım İlçesi'nde tramvay, otobüs ve minibüslerde alınan tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol etti.  

Vatandaşlardan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlere harfiyen uymalarını, maske, hijyen ve mesafe konusuna dikkat etmelerini isteyen Vali Dağlı, denetim sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Samsun'da genel olarak bakıldığında kurallara uyulduğunu gördiklerini belirtti.

TEREDDÜT ETMİYORUZ, KESİNLİKLE ACIMAYACAĞIZ
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan 'Kovid-19 Şikayet Hattı'na vatandaşlardan ihbar yağdığını dile getiren Vali Zülkif Dağlı, "Bildiklerini bize anında bildiriyorlar. Onları biz tespitimizden sonra Münevver Ayaşlı Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu'muza yerleştiriyoruz. Şu anda 50'nin üzerinde orada misafir ettiğimiz vatandaşımız var. Bu konuda tereddüt etmiyoruz ve kesinlikle acımayacağız, bu arkadaşlarımız bilsinler ve onları orada zorunlu bir karantinaya tabi tutuyoruz. Aksi takdirde bu tür pozitif vakalı arkadaşlarımızın, vatandaşlarımızın tabi bu şekilde piyasada dolaşmaları kesinlikle çok sakıncalı ve bulaş riskini çok fazla arttırıyor. Bu manada bunlara dikkat etmelerini özellikle istiyorum" dedi.

ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞMEYECEK
HES kodu uygulamasının faydasını gördüklerini de belirten Vali Zülkif Dağlı, Samsun'da salgınla mücadele kapsamında çalışma saatlerinin değiştirilip değiştirilmeyeceği konusunda ise, "Samsun'da bir sıkıntımız yok bizim gördüğümüz. Yani çalışma saatlerinin değiştirilecek mahiyette bazı şehirlerimizin yaptığı çalışmayı şuan için ön  görmüyoruz. İnşallah bu şekilde stabil götürürüz" ifadelerini kullandı.

KÖTÜ DEĞİL AMA İYİ DE DEĞİL
Samsun'daki vakalarla ilgili de bilgi veren Vali Dağlı, "Bugünlerde vakalarımız çok da kötü değil ama iyi de değil. Ama biraz daha sabır, biraz daha dayanma gücü ve biraz daha kurallara uymamız gerekiyor" dedi.

SAMSUN HABER HATTI