GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-11-2019 00:33   Güncelleme : 10-11-2019 00:39

Samsun Valisi: Allah ve peygamberden uzak çocuk canavarlaşıyor

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen, ‘Hz. Peygamber (S.A.V) ve Aile’ temalı konferansta yaptıpı konuşmada, "Allah ve peygamberden uzak olan çocuk birden canavarlaşıyor. Çocuklarımızı televizyonun, bilgisayar ve sosyal medyanın karşısında tanıyamaz hale geliyoruz" dedi.

Samsun Valisi: Allah ve peygamberden uzak çocuk canavarlaşıyor

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Mevlid-i Nebi Haftası’ nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen ve Samsun İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen, ‘Hz. Peygamber (S.A.V) ve Aile’ temalı konferans programına katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kavak ilçesi Karacalar Merkez Cami İmam Hatibi İlkay Bingül tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, “Allah resulünün hayatını gerçekten iyi anlamak ve onu hayatımıza yansıtmak durumundayız. Sayın Valimizin gönlü hep bu toplantılarda Allah ve Peygamber diyenlerle olmuştur. Ben bu değerli misafirlerin önünde kendilerine şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Peygamber efendimizi anmak ve anlamak üzere bu programda toplanmış bulunuyoruz. Arkadaşlar her zaman söylüyoruz. Toplumumuz maalesef sosyal sorunlarla boğuşuyor. Bunların temelinde de her zaman manevi kültür ve manevi eğitim eksikliği geliyor. Büyükşehirlerde özellikle uyuşturucu, cinayetler, aile içi şiddet, kadına karşı şiddet ve intiharlar gelmektedir. Özellikle kuran kurslarımızda 4-6 yaş kuran kursları çok kıymetlidir. Çünkü çocuklarımız daha okula başlamadan Kuran-ı, Allah ve peygamber sevgisini alıyor. Bunu yaygınlaştırarak mutlaka bu yaştaki her çocuğumuz bu kuran kurslarından nasiplensin. Bu konuda hocalarımıza büyük görevler düşmektedir. Allah ve peygamberden uzak olan çocuk birden canavarlaşıyor. Çocuklarımızı televizyonun, bilgisayar ve sosyal medyanın karşısında tanıyamaz hale geliyoruz. Ben İslam toplumlarında aşk ve muhabbet yolunu çok önemsiyorum. Bir şey aşk ve muhabbetle yapılırsa inanın bereketi fazla oluyor. Bu anlamda peygamber efendimizi cümlemize sevmeyi ve onun yolundan ayrılmamayı nasip eylesin diyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kuran kursu öğrencileri arasında işitme engellilere ve görme engellilere yönelik yapılan naat yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri Vali Kaymak ve protokol üyeleri tarafından verildi. Ödül töreni sonrası, 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Şahin tarafından ‘Hz. Peygamber (S.A.V) ve Aile’ konulu konferans gerçekleştirildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA