GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-12-2020 17:12   Güncelleme : 07-12-2020 17:12

Samsun Valisi fotoğraf paylaşıp uyardı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun'daki Mecidiye Caddesi'nden bir fotoğraf paylaşarak hafta içi gündüz saatlerinde ortaya çıkan görüntünün oluşmasına fırsat verilmemesi uyarısında bulundu.

Samsun Valisi fotoğraf paylaşıp uyardı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  sosyal medyadan Koronavirüs salgınıyla ilgili paylaşım yaptı. Samsun'un İlkadım İlçesi Gazi Caddesi üzerindeki Mecidiye Çarşısı'nda yürüyen kalabalığın fotoğrafını paylaşan Vali Dağlı, "Kıymetli Samsunlular! Sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı haftaiçi gündüz saatlerinde lütfen aşağıdaki görüntünün oluşmasına fırsat vermeyelim. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye destek olalım. Bu mücadeleyi siz değerli vatandaşlarımızın desteği olmadan kazanamayız" uyarısında bulundu.

Bu arada il genelinde pandemi sürecinde gelinen son durum ve koronavirüs tedbirlerinin değerlendirildiği Kovid-19 Pandemi Toplantısı'na başkanlık yapan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun'da vaka sayılarında yaşanan artışa dikkat çekti ve koronavirüsle mücadelenin ancak vatandaşların rehavet göstermeden ve ciddiyetle kurallara uyması halinde başarıya ulaşabileceğini söyledi. Vali Dağlı, "Bugünlerde her zamankine oranla çok daha fazla dikkat etmemiz gerekir. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle uyarak salgının seyrini değiştirmeye çaba sarf etmek, kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani bir sorumluluktur" dedi. Samsun Valisi Zülkif Dağlı ayrıca, "Yayılımı halkımızla birlikte durdurmak zorundayız. Tüm çabamız virüsü kontrol altına almak, hasta sayımızı azaltmak olmalı, eğer sıkıntılı tablolar ortaya çıkarmak istemiyorsak bunu başarmalıyız. Sizlere talimatım, denetimleri artırın ve gerekiyorsa ek önlemler alın" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI