26 EYLÜL 2018

Samsun Valisi İbrahim Şahin Yakakent ilçesini öve öve bitiremedi!

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Yakakent ilçesinde düzenlenen ´Muhtarlar Buluşması´ toplantısında Yakakent´in dünya Güzeli bir ilçe olduğunu söyledi ve "Bu kadar güzel bir yeri çok az görürsünüz" dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin Yakakent ilçesini öve öve bitiremedi!

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Yakakent ve Alaçam ilçesinde ayrı ayrı düzenlenen toplantıda, muhtarların şikâyet, talep ve önerilerini dinledi.

Vali Şahin, Yakakent Belediyesi Çözüm Merkezi'ndeki toplantıda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Samsun’da yaptığı toplantıların hepsinin çok başarılı, güzel, verimli geçtiğini ve son dönemlerde yaptığı il gezilerinin en güzeli olduğunu söyleyerek kendisine teşekkür ettiğini ifade ederek, "Ben de sizlere teşekkür ediyorum. Marifet iltifata tabidir. Tabi güzel bir şeyler yaptığınızda karşılığında takdir, teşekkür alıyorsanız hoşunuza gidiyor. Bir sonrasının daha iyisini daha güzelini yapmaya çalışıyorsunuz" dedi. İçişleri Bakanı'nın muhtarlara 'Siz köyünüzün bakanısınız' dediğini de hatırlatan Vali Şahin, "Onun için sizler köyünüzden, mahallenizden ve sorumluluk alanınıza giren yerlerden ve buralarda olup bitenden sorumlusunuz" ifadelerini kullandı.

YAŞANACAK EN GÜZEL YERLERDEN BİRİ
Yakakent ilçesinin küçük, şirin ve dünya güzeli bir ilçe olduğunu da dile getiren Vali Şahin, "İlçe adeta deniz ile iç içe. Bu kadar güzel bir yeri çok az görürsünüz. Bu güzelim ilçemiz için arsalar üretin. Buraların alt yapısını yapın. Görselliğe özen gösterin. Yakakent ilçesi Samsun’da en güzel yaşanacak yerlerden biri. Onun için buraları çok güzel kullanın. Arsalarımız değer kazansın, köylerimizde yetiştirdiğimiz ürünleri de daha yüksek fiyattan satalım" dedi. Yakakent'in balıkçı kasabası olarak öne çıkarılması gerektiğini de belirten Şahin, "Bunun yönü yöntemi el birliği ile hareket etmekten geçiyor. Birlikte çalışacağız, birlikte hareket edeceğiz. Önce ilçemizi, sonra Samsunumuzu, daha sonra ülkemizi başkalarına muhtaç olmaktan kurtarıp daha iyiye, daha müreffeh ve daha zengin bir ülkeye doğru götüreceğiz. Bunu sağlarsak başarılı olacağız. Bunu sağlarsak zengin olacağız. Bunu sağlarsak güçlü olacağız. Her şeyden öte mazlum milletlerin göz bebeğimize baktığı bir dünyada onların ışığı ve umudu olacağız" dedi.

GENÇ NÜFUS ONLARI ÜRKÜTÜYOR
Son günlerde Avrupa ülkelerinde türkiye'ye yönelik saldırılar olduğunu da ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Son zamanlarda müthiş bir şekilde bizlere saldırılar var. Bu terör örgütüne kimlerin yardım ettiğini, bu terör örgütü kimlere uşaklık ediyor, bunları hepimiz gördük. Bunların derdi, tasası güçlü bir Türkiye’nin ortaya çıkmasından endişe etmeleridir. Ülkemizde inanılmaz bir genç nüfus var ve bu genç nüfus onları ürkütüyor. Demokrasinin beşiği dediğimiz ülkelerin ne yaptıklarını hepimiz gördük. Bu gün maalesef iki şehidimiz var. Allah onların ve bütün şehitlerimizin mekanlarını cennet etsin. Onlar bu vatan, bu bayrak ve bu millet için canlarını ortaya koydular" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da Yakakent ilçesine son 3 yılda Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ olarak yapılan çalışmalar kapsamında toplam 24 milyon 676 bin TL yatırım yapıldığını dile getirdi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızgın eş, parkta tartıştığı eşini tabancayla vurdu
Kızgın eş, parkta tartıştığı eşini tabancayla vurdu
Emekli albay oğlunu öldürdü, eşini ve kızını yaraladı
Emekli albay oğlunu öldürdü, eşini ve kızını yaraladı