GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-09-2020 18:19   Güncelleme : 17-09-2020 18:19

Samsun Valisi, il genelindeki şehit sayısını açıkladı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 'Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'nde yaptığı konuşmada bir çok savaşta ve terörle mücadelede Samsun nüfusuna kayıtlı toplam 461 şehit verildiğini açıkladı.

 Samsun Valisi, il genelindeki şehit sayısını açıkladı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen 'Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'ne katıldı. Oldukca duygu dolu anlara sahne olan törende 21 şehit yakınına devlet övünç madalyasını veren Vali Dağlı, konuşmasında Türkiye'nin bulunduğu coğrafyaya dikkat çekerek, Malazgirt Meydan Muhaberesi'nde, Kurtuluş Savaşı'nda, Kıbrıs Barış Harekatı'nda ve terörle mücadele kapsamında Türk milletinin hep mücadele içerisinde olduğunu belirtti.

Vatanı koruma ve böldürtmeme mücadelesinde şehitlerin ve gazilerin olduğunu ifade eden Vali Dağlı, sadece Samsun il genelinde bu zamana kadar 461 şehit verildiğini dile getirdi. Bunun azımsanmayacak bir rakam olduğunu vurgulayan Vali Zülkif Dağlı,  yine Samsun'da bin 56 gazinin bulunduğunu ifade ederek, Samsun'da göreve başlayalı 3 ay olduğunu, bu sürede 5. şehidi toprağa verdiklerini belirterek, "Bu kolay değil, gerçekten çok acı bir durum" dedi.

SAMSUN HABER HATTI