17 KASIM 2018

Samsun Valisi, ilk kez izlediği Türk Yıldızları pilotlarıyla selamlaştı

Samsun´da, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bugün yapılan SoloTürk ve Türk Yıldızları´nın gökyüzündeki akrobasi gösterisi her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir beğeniyle izlendi. Samsun Valisi Osman Kaymak, ilk kez canlı olarak izlediği gösteriler sırasında yakın mesafeden geçen pilotlarla selamlaştı.

Samsun Valisi, ilk kez izlediği Türk Yıldızları pilotlarıyla selamlaştı

Türk Hava Kuvvetleri Arobasi timi SoloTürk ve Türk Yıldızları Samsun'daki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı gökyüzünde yaptıkları nefes kesen akrobasi uçuşlarıyla yine renklendirdi.

Samsun Doğu Park'ta binlerce kişinin izlediği akrobasi gösterisi, SoloTürk'ün birbirinden tehlikeli hareketleriyle başladı. Yüksek performanslı F-16 uçaklarla yapılan gösteri izleyenleri hem gururlandırdı, hemde heyecanlandırdı.

Daha sonra sahneye Türk Yıldızları ekibinin 7 NF-5 A/B tipi yüksek performanslı jet uçakları çıktı. Türk Yıldızları'nın farklı akrobasi hareketleri de izleyenlerin yüreğini ağıza getirdi. Türk Yıldızları uçuş ekibinin arkalarında bıraktıkları kırmızı-beyaz dumanlar Doğu Parkı dolduran binlerce kişitarafından alkışlandı.

Bu arada daha önce kendisini makamında ziyaret eden Türk Yıldızları pilotlarına "İlk kez sizleri canlı gözlerle izleyeceğim" diyen Samsun Valisi Osman Kaymak, gösteri sırasında yakın mesafeden geçen pilotlarla selamlaştı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karadeniz'de sel ve heyelan
Karadeniz'de sel ve heyelan
Otomobil, pancar yüklü kamyonun altına girdi: 3 ölü
Otomobil, pancar yüklü kamyonun altına girdi: 3 ölü