GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-03-2020 15:15

Samsun Valisi: Korku ve panik yaratanlar hakkında işlem başlatıldı

Samsun Valisi Osman Kaymak, son günlerde sosyal medya üzerinden halkı korku ve paniğe sevk eden paylaşımlarda bulunanlar hakkında işlem başlatıldığını duyurdu.

Samsun Valisi: Korku ve panik yaratanlar hakkında işlem başlatıldı

Samsun'da son günlerde cenaze araçlarındaki muhafazalı tabutlara ilişkin fotoğrafları aslı olmadığı halde koronavirüs kaynaklı gibi gösteren, yine bir kişinin Samsun'da süper bulaştırıcı olduğuna dair bilgileri sosyal medyada paylaşarak insanları paniğe sevk edenler hakkında yasal işlem başlatıldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, twitter'dan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Algı ve provokasyon amacıyla gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yaymak suretiyle kamuoyunu endişeye düşürmeye, toplumu korku ve paniğe sevk etmeye, kişi ya da kurumları toplum nezdinde hedef gösteren hesap sahipleri hakkında işlem başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

Vali Osman Kaymak, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ile ilgili olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili olarak da, "Sosyal medyada Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ile ilgili tamamen yalan ve gerçek dışı bir ses kaydı dolanmaktadır. Bu kaydı yayanlar hakkında adli tahkikat başlatılmıştır. Lütfen bu tür haberlere itibar etmeyiz" açıklamasında da bulundu.

SAMSUN HABER HATTI