GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-11-2019 17:34

Samsun Valisi maganda kurbanı gencin tabutuna omuz verdi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ayvacık ilçesinde asker eğlencesi sırasında bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla hayatını kaybeden 28 yaşındaki Aşkın Gazan'ın cenaze törenine katıldı. Vali Osman Kaymak, cenaze namazının ardından gencin tabutuna omuz verdi.

Samsun Valisi maganda kurbanı gencin tabutuna omuz verdi

Samsun'un Ayvacık İlçesi Osmanlı Mahallesi'nde dün akşam vatani görevini gerçekleştirecek gençleri asker ocağına uğurlamak için yapılan asker eğlencesi sırasında bir magandanın silahından çıkan mermi 28 yaşındaki Aşkın Gazan'ın kalbine isabet etti. Osmanlı Mahallesi Muhtarı Süleyman Gazan'ın oğlu olan genç kaldırıldığı Çarşamba Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Genç yaşta maganda kurbanı olan Aşkın Gazan için Osmanlı Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. İkindi namazı sonrası kılınan cenazeye katılan Samsun Valisi Osman Kaymak burada muhtar Süleyman Gazan ve yakınlarına taziyede bulundu. Ardından da gencin tabutuna omuz vererek bir süre taşıdı. Aşkın Gazan'ın cenazesi mahalle mezarlığında toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI