16 AĞUSTOS 2018

Samsun Valisi, öğrenciler için fedekarlık çağrısında bulundu

Samsun Valisi İbrahim Şahin, pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına (YGS) Samsun´dan 16 bin öğrencinin katılacağını söyledi. Vali Şahin, öğrencilerin sessiz bir ortamda sınav süreci geçirmesi için Samsunluların pazar günü fedekarlıkta bulunmasını istedi.

Samsun Valisi, öğrenciler için fedekarlık çağrısında bulundu

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 12 Mart Pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) nedeniyle hem öğrencilere hem ailelere hem de Samsunlular için mesaj yayınladı.

HEYECANINIZI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUM
Vali Şahin, mesajında öğretmen ve velilerin özverili çalışmaları ve destekleri ile daha iyi bir gelecek inşa etmek için sınavlara hazırlanan öğrencilerin, üniversite sınavının ilk aşaması olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına (YGS) hazır olduğunu söyledi. Öğrencilere seslenen Vali Şahin, "Hedefini belirlemiş bu yönde gayret göstermiş öğrenciler olarak sizin heyecanınızı yürekten paylaşıyorum. Bilgi yönünden sizlerin bir eksikliğinizin olduğunu düşünmüyorum. Çünkü siz kendiniz bireysel ve biz de il olarak verimli bir hazırlık süreci planladık ve uyguladık. YGS sınavı bilginin yanında doğru stratejinin uygulanması gereken bir sınavdır. Sınavda stratejik olarak en önemli konu hiç kuşkusuz heyecanın ve kaygının kontrol altın alınmasıdır. Kontrol edilemeyen heyecan sınav anında gerilime neden olabilirken kontrol altına alınan heyecan ise motivasyon sağlayacaktır. Bu nedenle şuna inanın; sınava hazırsınız ve yapmanız gereken sadece bunu YGS de göstermektir" dedi.

ÇOCUĞUNUZU SEVDİĞİNİZİ HİSSETTİRİN
Mesajında anne ve babalara da seslenen Şahin, "YGS süreci çocuklarınız için yoğun bir süreç olduğu kadar sizin için de hiç kuşkusuz yoğun geçmiştir. Onların yaşadığı her süreci sizler yakından gördünüz ve birebir yaşadınız. Onların elinden geleni yaptığını en yakından siz gördünüz. Bu nedenle sınava sayılı saatlerin kaldığı bu günlerde onların başarısını desteklemek için yapabileceğiniz en doğru yol onların heyecanını paylaşmak olmalıdır. Bu süreçte davranışlarınızla, sözlerinizle onların başarılarını değil emeklerini önemsediğinizi, sınav sonrasında onları sadece çocuğunuz olduğu için sevdiğinizi hissettirmelisiniz. Şu unutulmamalı, sınav başarısının en önemli koşulu hiç kuşkusuz rahat ve yerinde bir kaygı düzeyiyle sınava girmektir. Bunu sağlama konusunda koşulsuz aile sevgisi ve kabulü çok önemlidir" diye konuştu.

FEDAKAR OLUN
Samsun Valisi İbrahim Şahin mesaöının son bölümünde ise Samsunlulara çağrıda bulunarak, "12 Mart 2017 Pazar günü Samsunumuzda eğitim gören 16 bin çocuğumuz sınava girecek. Bu süreçte halkımıza da önemli sorumluluklar düşmektedir. Sınav günü çocuklarımızın güvenli ve rahat bir şekilde sınav salonlarına ulaşmasında şoför esnafımızın gerekli hassasiyeti göstereceğini biliyorum. Yine arabası ile sınav binalarının olduğu çevrelerden geçen vatandaşlarımızın daha hassas davranarak çocuklarımızın rahat ve daha sesiz bir ortamda sınav süreci geçirmelerine destekte bulunacaklarına inanıyorum. Samsunlu vatandaşlarımın, Samsunun çocukları için Pazar günü önemli fedakârlıklar yapacağından eminim" ifadelerini kullandı.

MÜDÜR ESEN: GİDİN BAŞARIN
Bu arada Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de yayımladığı mesajda il genelinde 6 deneme snavı düzenlendiğini, ve bilgi eksikliklerini takviye kurshları ile giderildiğini söyledi. Öğrencilere seslenen Müdür Esen, "Sizlerde bilgi düzeyinizi artırmak için yapılan bu çalışmalara büyük katılım gösterdiniz. Bu nedenle sınava bilgi yönünden hazırsınız. Bunu bilin ve buna inanın.Geriye sadece bildiklerinizi doğru strateji ile sınava yansıtmak kalmıştır. Bu nedenle kendinize güvenin. Bu sınavı kazanacak bilgi düzeyinizin olduğuna inanın. Sınava odaklanın sınav sonrası konusunda düşüncelerinizin esiri olmayın. Sabah en geç 09:00 de sınav salonunda olun.Saat 09.45 den sonra kimsenin salona alınmayacağını unutmayın. Sınav anında ilk soruyu okuduğunuzda her şeyi unuttuğunuzu düşüneceksiniz emin olun sınava giren 2 milyondan fazla öğrencide bu durumu yaşıyor. Biz buna beynin bloke olması diyoruz. Sakin olun ve soruları okuyarak çözmeye devam edin, her şeyi hatırladığınızı göreceksiniz. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü olarak siz çocuklarıma güveniyorum. Gidin ve başarın" dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu