23 EYLÜL 2018

Samsun Valisi Osman Kaymak adıyla dolandırıcılık!

Samsun Valisi Osman Kaymak´ın adını kullanarak bazı şirket, kurum, kuruluş ve iş adamlarını telefonla arayarak yardım bahanesiyle para toplayan dolandırıcılara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak adıyla dolandırıcılık!

Polisin tüm uyarılarına ve bilgilendirmelerine rağmen, kendilerini vali, vali yardımcısı, savcı ve polis olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan ve bu yolla vurgun yapanların yakalamasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Son olarak Samsun Valisi Osman Kaymak'ın adını kullanan dolandırıcılar iş adamlarına telefon açarak yardım bahanesiyle para toplaması üzerine Valilik tarafından vatandaşlar uyarıldı.

Samsun Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Valiliğimiz adına dolandırıcılık konusuyla ilgili daha önce de defaten uyarı mahiyetinde bilgi paylaşımı yapmamıza rağmen maalesef bazı kişi veya kişilerin ilimizde bulunan bazı şirket, kurum, kuruluş ve iş adamlarını telefonla arayarak, kendilerini Samsun Valisi olarak tanıtıp, Sayın Valimizin bilgisi doğrultusunda olduğunu belirterek, engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye, engelli aracı alınacak bahanesiyle iban numarası ve hesap numarası vererek maddi talepte bulundukları tespit edilmiştir. Başta Sayın Valimiz olmak üzere; Valiliğimizde görev yapan hiçbir Vali Yardımcımızın, İl Müdürlerimizin, Şube Müdürlerimizin veya diğer Valiliğimiz çalışanlarının böyle bir talebi söz konusu değildi" denildi.

Vatandaşların bu tür aramalara kesinlikle itibar etmemelirinin istendiği açıklamada, "Valiliğimizin bağış ve yardım talebinde bulunulması için telefonla arama yapmasının söz konusu olmadığını bir kez daha önemle hatırlatarak; bu gibi durumlarda vatandaşlarımızın derhal 155 Polis İmdat Hattı'na müracaat ederek bilgi vermeleri, ya da Samsun Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’ne ait irtibat telefonunu (0 362 431 12 12-435 79 97) arayarak bilgi paylaşmaları, telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
3 'sakin şehir' daha geliyor
3 'sakin şehir' daha geliyor