16 AĞUSTOS 2018

Samsun Valisi Osman Kaymak askerlerle birlikte karavana yedi

Samsun Valisi Osman Kaymak, İl Jandarma Komutanlığı´nda vatani görevini yapan Mehmetçiklerle birlikte öğle yemeğini karavanadan yedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak askerlerle birlikte karavana yedi

Samsun Valisi Osman Kaymak, İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret ederek önce İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ünsal Ağaoğlu'dan brifing aldı. Ardından öğle yemeği için yemek salonuna giden Vali Kaymak, askerlerle birlikte sıraya girdi. Karavanadan aldığı yemeği de aynı masada 3 askerle birlikte yiyerek sohbet etti.

Yemek sonrası yaptığı konuşmasında, Afrin’de ülkemizin güvenliğini korumak için çok ciddi bir operasyon sürdürüldüğünü ifade eden Vali Osman Kaymak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu bu operasyonda başarılı olmamızın yegâne sebebi ülkemizdeki birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır. Bu operasyona olan inanç her kesim tarafından paylaşılmalıdır. Orada o operasyon yapılmasaydı bir Kürt devleti kurulacaktı. PKK elde ettiği çok güçlü füzelerle ülkemizi tehdit edecekti. İşte ileri görüşlülük, devletin geleceğini görmek buradan anlaşılıyor. O manada bu operasyon kaçınılmazdı. Onun için biz onlara dua ediyoruz. Bugün sizlerle beraber olarak onlarla beraber olduğumuzu düşünüyoruz. Milletimizin duası Mehmetçikle beraber. İnşallah, milletimiz bütün kurumlarıyla bir araya gelir, güç birliği yaparsa bize kimse diz çöktüremez. İnşallah Mehmetçiğimiz başarılı olacak ve operasyonlar devam edecek. Allah onların yardımcısı olsun” dedi.

En önemli vatandaşlık görevlerinden birisinin de askerlik olduğunu dile getiren Vali Osman Kaymak, “Güvenliğini sağlayamayan devlet, devlet olamaz. O anlamda askerlik yapmak zorundayız. Sizler bu görevi yapmazsanız, anneleriniz, babalarınız evinde rahat uyuyamaz, kardeşiniz okula gidemez, işadamları üretim yapamaz. Bu manada sizlerin görevi çok önemli. Sizden sonra da diğer kardeşleriniz bu görevi yapacaklar. Onun için bu görevinizi bir ibadet aşkıyla yapın” diye konuştu.

Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonla askerlere hitap ederek, “Vatani görevini yapan askerler ile buluşmaktan çok mutluyum. Kendi tarihimizin önemli günlerinden geçiyoruz. Biz dün başbakanımızla birlikte Hatay ve Kilis'te Mehmetçiklerimizi ziyaret ettik. Zeytin Dalı Harekatı'nın nasıl yürüdüğünü ve önümüzdeki günlerde neler olabileceğini değerlendirdik. Şehitlerimizin ailelerini ziyaret ederek taziyelerimizi ilettik. Allah nasip eder 100-150 yıl sonra bu dönem tarih kitaplarında yer aldığında şöyle yazacaktır. 'Türkiye sınırlarındaki sadece kendine ait değil, dünyaya ait kötülükleri temizleme noktasında büyük bir irade gösterdi. Bugün dünyanın bütün mazlum milletlerinde zorla göç ettirilmeye çalışanlar inanın her birisi bizimle beraberdir. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. 3.5 milyon insan bizim ülkemizde. Yaklaşık 7 yıldır insanlar ülkelerini özlüyor. Onlara sahip çıkan bir milletin misafirperverliği altındalar. Bugün biz dünyaya unuttuğu insanlığı yeniden hatırlatmaya çalışıyoruz. Elbette ki, bunun bir bedeli olacaktır. Elbette ki, şehitlerimiz olacaktır. Bilmenizi isterim ki, biz bu harekatı gerçekleştirmemiş olsaydık, gelecek neslimize çok ağır bir yük bırakmış olacaktık. Bugün gelecek neslimize büyük bir miras bırakacağız. Bu aziz millet terör ile arkasında kim olursa olsun mücadele etme gayretindedir. Bir milleti kendi topraklarıyla buluşturuyoruz. İstediğimiz şudur; Bizden önceki nesillerin çektiğini bizden sonrakiler çekmesin. Güçlü bir millete, güçlü bir devlete sahip olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. İnşallah, Türkiye içerisine sokulmak istendiği, bu kısır döngüden, aydınlık günlere her birimizin iradesiyle ve kararlığıyla çıkacaktır” dedi.


Vatani görevini yapan Kahraman Mehmetçiklerle birlikte düzenlenen öğle yemeğine ayrıca, Samsun Milletvekili ve Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Çiğdem Karaaslan, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan V. Sg.Yb.Tayfun Paşaoğlu ve Atakum Belediye Bakanı İshak Taşçı katıldı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu