GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-01-2020 18:12

Samsun Valisi Osman Kaymak, öğrencilere karne verdi

Samsun Valisi Osman Kaymak, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla İlkadım Yeşilyurt Demir-Çelik İlkokulu’nda öğrencilere karne verdi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, öğrencilere karne verdi

Samsun İlkadım Yeşilyurt Demir-Çelik İlkokulu'nda düzenlenen törende ilk olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İnsan üzerinde yapılan ihmali başka hangi alanda ne yaparsanız yapın telafi etme imkânınız yok. Bugün geçiyor ve zamanı geri döndürme şansımız yok. İşte bu konuda öğretmen bu anı yakalamada en çok gayret etmesi gereken meslektir" dedi.   

Samsun Valisi Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Değerli arkadaşlar, eğitimimizin en temel taşlarından biri öğretmenlerimizdir. Çocuklarımız hepimiz için çok kıymetlidir. Ülkemizi ve geleceğimizi önemsiyoruz. Çocuklarımızın okullarında kaliteli eğitim almalarını ve iyi bir insan olarak geleceğe hazırlanmalarını çok önemsiyoruz. Her şey sizlerin elindedir. Bizler için öğretmenler çok kıymetli ve değerlidir. Bugün Samsunumuzda 1.175 okulumuzda 263 bin öğrenci karne alacaktır. Samsun kamu, özel okullarımız ve 2 üniversitesi ile bir eğitim kentidir. Devletimiz gerekli altyapıları oluşturarak bu sene sonunda inşallah bütün okullarımız ikili eğitimden tekli eğitime geçecektir.Arkadaşlar son yıllarda mevzuatta değişiklikler yapılıyor. Öğretmen arkadaşlarımız çok iyi takip ediyorlar. Artık çocuklarımızın ezberci eğitimden uzak, kendi kendine bir şey yapabilen, yorumlayabilen ve daha doğrusu ayakları üstünde durabilen bir gençlik ve çocuklar istiyoruz. Tasarım beceri atölyeleri hayatımıza girdi. Çocuklarımıza yeni bir şeyler katıyor. Öncelikle çocuklarımızda büyügüne saygı, küçüğe sevgi, merhamet, eşitlik, adalet ve insan sevgisinin olması gerekir. Milli Eğitim Bakanlığımızın ‘2023 Eğitim Vizyonu’ bizler için çok anlamlı ve çok güzel hedefler çiziyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocuklara tatilde ödev yerine aileleri ile vakit geçireceği görevler veriliyor. Bunların arasında, toplanın çocuklar yoğurt mayalıyoruz, sil süpür parlat, evi temizlemek yetmez sizi sokağa alalım, Türkiye haritası çiziyorum ve ellerimiz konuşsun gibi eğlenceli görevler yer almaktadır. İşin büyük kısmı siz öğretmenlerimizdedir. Arkadaşlar tek bir fert dahi feda edilemeyecek kadar kıymetlidir. İnsan Allah’ü Teâlâ’nın yarattığı en kıymetli varlıktır. Hepsine sahip çıkmak ve hayata kazandırmak zorundayız. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ilelebet savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için cefakarca çalışan ve bugünlere gelmemizi sağlayan tüm öğretmenlere teşekkür ederim” dedi.   

Konuşmaların ardından 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okula başlayan 1-A, 1-B ve 1-C sınıfındaki minik öğrencilerin karne sevincine ortak olan Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve diğer protokol üyeleriyle birlikte öğrencilerin karne ve hediyelerini dağıtarak, iyi tatiller diledi.

SAMSUN HABER HATTI