GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-05-2020 15:38   Güncelleme : 05-05-2020 15:38

Samsun Valisi Osman Kaymak vatandaşları uyardı! Rehavete kapılmayın

Samsun Valisi Osman Kaymak, koronavirüs salgını tedbirleriyle ilgili yaptığı açıklamada vatandaşları rehavete kapılmamaları konusunda uyardı.

Samsun Valisi Osman Kaymak vatandaşları uyardı! Rehavete kapılmayın

Samsun Valisi Osman Kaymak, koronavirüs salgınının yayılımının önlenmesi konusunda alınan tedbirler ve uygulamalardaki başarı açısından Türkiye’nin en iyi durumda olan ülkelerden biri olduğunu ve bu bağlamda Samsun’da da sıkı tedbirler uygulandığını söyledi. Vali Kaymak, vatandaşların büyük çoğunluğunun kurallara riayet etmiş olması sayesinde tünelin ucunda ışığın görünmeye başladığını da belirtti.

Vatandaşların desteğiyle elde edilen başarı neticesinde yeni vaka sayılarında ciddi bir azalış dönemine girildiğini ifade eden Vali Osman Kaymak, "Vatandaşlarımızdan, bugüne kadar göstermiş oldukları hassasiyeti, havaların iyiden iyiye ısındığı bugünlerde de rehavete kapılmadan sürdürmelerini, fiziksel mesafe kuralına dikkat etmelerini, mecbur kalmadıkça ve maske takmadan dışarı çıkmamaya özen göstermeye devam etmelerini istiyorum" dedi.

Özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının ardından market, pazar, banka, PTT gibi yerlerde kalabalık olunmaması gerektiğine de dikkat çeken Vali Kaymak, il genelinde alınan tedbir kararlarının sürekli olarak güncellendiğini ve ihtiyaç durumuna göre ilave tedbirlerin alınmaya devam edildiğini kaydederek, kurallara yönelik denetim ve kontrollerin de sıkılaştırılacağını ifade etti.

Açıklamasında salgınla mücadele sürecinde kendi hayatları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarına, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarının temini için aralıksız gayret gösteren Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanlarına, kolluk birimlerine ve bu mücadelenin olmazsa olmazı duyarlı vatandaşlara teşekkür eden Vali Osman Kaymak, Ramazan ayının sonunda iki bayramı birlikte yaşama temennisinde bulundu.

SAMSUN HABER HATTI