GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-05-2020 17:08   Güncelleme : 10-05-2020 17:08

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 50 gün sonra sokağa çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlara maske!

Koronavirüs salgını nedeniyle kendilerine uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından 50 gün sonra dışarı çıkmalarına izin verilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar Samsun'da sahil ve parkları doldurdu. 4 saatliğine de olsa dışarı çıkan vatandaşlara Samsun Valisi Osman Kaymak maske dağıtırken, 'Anneler Günü'nü de kutladı. Vali Kaymak ayrıca 100 aşını aşan 2 anneye de hediye verdi.

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 50 gün sonra sokağa çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlara maske!

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile uygulanan sokağa  çıkma kısıtlaması nedeniyle boşalan cadde, sokak, park ve sahilleri, 50 gün sonra  dışarı çıkmalarına izin verilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar doldurdu.  Samsun'da 4 saat boyunca 11.00-15.00 arası dışarı çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlar bol bol yürüyüş yaparken, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde sohbetler de de bulundu.

VALİ OSMAN KAYMAK MASKE DAĞITTI
Samsun Valisi Osman Kaymak ise  4 saatliğine sokağa çıkarak hem kent merkezinde hem de sahilde yürüyen vatandaşlara maske dağıttı. Vali Kaymak ayrıca uzun süredir sabredip dışarı çıkmadıkları için vatandaşlara teşekkür ederken,  anneler gününü de kutladı.

ŞEHİT ANNELERİ UNUTULMADI
Samsun Valisi Osman Kaymak,  eşi Emine Kaymak ile birlikte Suriye'nin İdlib bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel’in annesi Menşure Gürdal ile 2018 yılında Batman-Kozluk'ta şehit olan J.Uzm.Onb. Adem Güven’in annesi Saime Güven'i ziyaret ederek 'Anneler Günü'nü kutladı. Vali Kaymak, ziyaretlerinde şehit ailelerine, "Sizler şehitlerimizin bizlere emanetisiniz. Sizin için ne yapsak az, devletimiz her zaman yanınızda ve hizmetinizde” dedi.

EN YAŞLI ANNELERE ZİYARET
Samsun Valisi Osman Kaymak, İçişleri Bakanlığı ve Hz.Hatice Vakfı işbirliğiyle 'Anneler Günü'nde Türkiye'nin 81 ilinde 100 yaşını aşmış 5 bin 529 anne adına Sakarya'da 'Cennet Anneleri' adıyla hatıra ormanı oluşturulması kapsamında Samsun'da 100 yaşını aşan iki anneyi de ziyaret etti. İlkadım İlçesi Fatih Mahallesi'nde oturan 102 yaşındaki Fatma Tiriş ile Adalet Mahallesi'nde yaşayan ve nüfus cüzdanında '01 Temmuz 1898' doğum tarihi bulunan 122 yaşındaki Ayşe Kılınç'a sosyal mesafe kuralına uygun olarak kapı önünde çiçek vererek anneler gününü kutlayan Vali Osman Kaymak, eşarp, fular ve kendileri için dikilen fidan sertifikasını sundu. Vali Kaymak,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun gönderdiği mektubu okuyan Valimiz Sayın a okudu ve Fatma ve Ayşe annelerin dualarını eksik etmemelelerini isteyerek, sağlıklı ömürler diledi.

SAMSUN HABER HATTI