23 AĞUSTOS 2019 Cuma 13:45
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-02-2019 18:33   Güncelleme : 06-02-2019 18:33

Samsun Valisi trafik polisi kıyafeti giydi denetime çıktı

Samsun Valisi Osman Kaymak, İçişleri Bakanlığı'nın, 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' sloganıyla hayata geçirdiği düzenlemenin ilk gününde trafik polisi kıyafeti giyip denetime çıktı. Araç sürücülerine uyarı broşürleri dağıtan Vali Kaymak, yaya önceliğine duyarlı olunmasını da istedi.

Samsun Valisi trafik polisi kıyafeti giydi denetime çıktı

Samsun Valisi Osman Kaymak,  2019 Yılını ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan eden İçişleri Bakanlığı'nın Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması amacıyla ülke genelinde eş zamanlı başlattığı etkinlik çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” programına katılarak, sürücülere bröşür dağıttı.

İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı Kavşağı'ndadüzenlnen etkinlikte konuşan Vali Osman Kaymak, “Bugün İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu başkanlığında tüm Türkiye’de gerçekleştirilen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği programında bir aradayız. Buradaki hedef trafik lambası ve polis memurunun olmadığı yaya geçitlerinde sürücü vatandaşlarımızın yayalara öncelik vermesidir. Gelişmiş bir çok ülkede bu böyledir. Yaya yola adımını attığı zaman trafiğin durması lazım. İnşallah bu anlayışı Sayın Bakanımızın başkanlığında Samsun’da ve Türkiye’de yerleştirmeye çalışıyoruz. Bu gibi toplumsal projeler öncelikle toplumun sahiplenmesiyle başarı sağlar. İlin Valisi olarak bizler burada, Sayın Bakanımız ise Ankara’da buna öncülük yapıyor. Bizler halkımızdan anlayış bekliyoruz. İnsanların sağlığı tabi ki en kıymetlidir. Araçların yayalara çarptığı ve hayatlarını kaybetmelerini maalesef görüyoruz. Yayalara yol verilmesi medeni toplumların bir göstergesidir. Biz Samsun olarak ilkadım şehri olduğumuzu söylüyoruz. Her şeyde öncüyüz. İnşallah bu projeden de Samsunlulardan büyük bir anlayış bekliyorum. Arkadaşlarımızı 180 noktada görevlendirdik ve takip ediyoruz. 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' projesini ilimiz ve ilçelerimizde olmak üzere okullarımız ve yaya geçitlerinde uygulamaya başladık. Tabi ki en büyük desteği siz basın mensuplarımız vasıtasıyla halkımızdan bekliyoruz. Sonuçta halkımızın sahipleneceği bir projedir. İnşallah ben Samsun’da bu anlayışın yerleşeceğine inanıyorum" dedi.

Vali Osman Kaymak, konuşmasının ardından alanda bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerini proje hakkında bilgilendirdi. Ardından, trafik polisi kıyafeti giyerek öğrencilerle birlikte Cumhuriyet Meydanı Kavşağı ve 19 Mayıs Bulvarı üzerindeki yaya ve okul geçitlerinde trafikteki sürücülerehem projeyi anlattı hem de broşür dağıttı. Vali Kaymak, kurallara uyan sürücülere de teşekkür etti.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA