GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-03-2021 14:25   Güncelleme : 08-03-2021 14:25

Samsun Valisi, ulaşım araçlarında Koronavirüs denetimi yaptı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte İçişleri Bakanlığı'nın "Haftalık Tematik Denetimler" genelgesi kapsamında tramvay ve halk otobüslerinde maske ve mesafe kontrolü gerçekleştirdi.

Samsun Valisi, ulaşım araçlarında Koronavirüs denetimi yaptı

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen "Haftalık Tematik Denetimler" genelgesi kapsamında çok yüksek riskli iller arasında kırmızı kategoride bulunan Samsun'daki toplu ulaşım araçlarında denetim yapıldı. 

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal’ın da hazır bulunduğu denetimlerde sosyal mesafe ve maske kontrolü yapılarak vatandaşlar tedbirlere uymaları konusunda uyarıldı. Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  Covid-19 salgınının yayılımını kontrol altında tutmak amacıyla toplu taşıma araçlarının büyük önem taşıdığını belirterek, 'Koronavirüs haritasında çok yüksek riskli şehirler arasında bulunan ilimizin görünümünü maviye döndürmek için hep birlikte kurallara tavizsiz riayet etmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda büyük fedakarlık göstererek kurallara uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

SAMSUN HABER HATTI