GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-04-2021 00:39   Güncelleme : 13-04-2021 00:39

Samsun Valisi Uyardı: İftar ve sahura misafir kabul etmeyin

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan ayı boyunca iftar veya sahurlarda misafir kabul edilmemesi uyarısında bulundu.

Samsun Valisi Uyardı:  İftar ve sahura misafir kabul etmeyin

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Dağlı, sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajda, "Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif'inizi en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın ülkemiz, islam âlemi ve tüm insanlık için sağlık, huzur ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum" dedi.

Ramazan'ın Koronavirüs salgının etkisinde geçirileceğine dikkat çeken Vali Dağlı, "Bu Ramazan'ın, koronavirüsün etkisinde geçireceğimiz son Ramazan olması temennisiyle, salgının yayılımında ev içi bulaşma oranının yüksekliği hususunu da göz önünde bulundurarak, iftar veya sahurlarda misafir kabul etmemenizi, sosyal hareketliliği azaltarak bu günleri bayrama çok daha sağlıklı ve huzurlu girebilmemiz için fırsat olarak değerlendirmenizi, tedbir ve kurallara uyma konusunda çok daha duyarlı olmanızı istirham ediyor, hayırlı Ramazan'lar diliyorum" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI