GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-03-2021 18:14   Güncelleme : 26-03-2021 18:14

Samsun Valisi uyardı: Mecbur kalmadıkça evlerinizden çıkmayın

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, mutasyonlu virüsün yayılım hızının arttığına dikkat çekerek vatandaşlara mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamaları uyarısında bulundu.

Samsun Valisi uyardı: Mecbur kalmadıkça evlerinizden çıkmayın

Sağlık Bakanlığı'nın son Koronavirüs risk haritasında kırmızı kategoride bulunan Samsun'da alınan tüm önlemlere rağmen vaka sayılarının artmasının önüne geçilemiyor.

İngiliz varyantı mutasyonlu virüsün etkisinde olan Samsun'da Afrika mutantı vakaların da görülmesi endişeleri giderek arttırırken Samsun Valisi vatandaşlara uyarıda bulundu. Vali Dağlı, mutasyona uğrayan virüsün yayılım hızının arttığına dikkat çekerek, "Bugünlerde her zamankine oranla çok daha fazla dikkat etmemiz gerekir. Bilmeden aramızda virüs taşıyan vatandaşlarımız var. Bu nedenle aynı ortamda bulunduğumuz kişinin Kovid-19 virüsü taşıma ihtimalini unutmayalım. Mecbur kalmadıkça evlerimizden çıkmayalım. Çıkmak zorunda isek sosyal mesafemize çok dikkat edelim. Ayrıca maske ve temizlik kurallarına titizlikle uyarak salgının seyrini hep birlikte değiştirelim" dedi.

SAMSUN HABER HATTI