GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-08-2020 17:02   Güncelleme : 06-08-2020 17:02

Samsun Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan maske denetimi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentin cadde ve sokaklarında maske denetiminde bulundu.

Samsun Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan maske denetimi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelde kapsamında 'Sağlık için, hepimiz için' sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak pazar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokanta ve kafeteryalarda denetimde bulundu.

Vali ve Belediye Başkanı, İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi’ndeki denetimde, işletmeci, çalışan ve vatandaşlarla sohbet ederek sosyal mesafenin korunması, maske kullanımı ve hijyen kurallarına uygun hareket edilmesini istedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, bugünleri atlatmanın tamamen kurallara uyulmasıyla alakalı olduğunu ifade etti ve kurallara uymamakta direnenlere yönelik  cezai işlemlerin kesinklikle yapılacağını belirtti.

Türkiye'nin koronavirüs sürecinde yaptığı çalışmalarla herkese örnek olduğunu ifade eden Başkan Demir, “Ekiplerimiz denetimlere vatandaşımızın sağlığı için aralıksız devam ediyor. Henüz risk ortadan kalkmış değil. Maskeyi, mesafeyi ve hijyen kurallarını uygulayalım. Bu önümüzdeki dönemi de alınan kararlar doğrultusunda başarıyla atlatacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI