GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-05-2020 10:11   Güncelleme : 15-05-2020 10:11

Samsun Valisi 'Yabancılar Pazarı'nı denetledi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Pazartesi günü açılan ve yaklaşık bin dükkanın bulunduğu Yabancılar Pazarı'nı denetledi. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uyulup uyulmadığını inceleyen Vali Kaymak, Yabancılar Pazarı Odası yöneticilerinden alınan tedbirleri sık sık takip etmelerini istedi.

Samsun Valisi 'Yabancılar Pazarı'nı denetledi

Samsun Valisi Osman Kaymak, bir hafta boyunca halkın alış-veriş yapmasına kapatılan ve 11 Mayıs Pazartesi gübü İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla tekrar açılan Yabancılar Pazarı'nı denetledi.

Yaklaşık bin adet dükkanın bulunduğu, giyimden hediyelik eşyaya kadar birçok ürünün satıldığı Yabancılar Pazarı'nda, girişlerde ateş ölçülüp ölçülmediğini, maskesiz olanlara maske dağıtılıp dağıtılmadığı kontrol eden Vali Osman Kaymak, beraberindeki Samsun Yabancılar Pazarı Oda Başkanı Olcay İnanç'dan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının uygulanması noktasında yoğun çaba gösterilmesini istedi.

ESNAF DÜKKANINI RENGE GÖRE AÇIYOR
Samsun Yabancılar Pazarı Oda Başkanı Olcay İnanç ise koronavirüs tedbirleri kapsamında pazarda yoğunluk olmaması için dükkanların açılmasını 'Yeşil' ve 'Turuncu' renklerle kategorize ettiklerini söyledi ve "Pazarda birgün yeşil, birgün turuncu işaretli esnaflarımız dükkanlarını açabilecek. Bu durum normalleşmeye kadar böyle devam edecek" dedi.

SAMSUN HABER HATTI