GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-06-2020 16:33   Güncelleme : 08-06-2020 16:33

Samsun Valisi, yasağa rağmen asker uğurlaması ve konvoy yapanları uyardı

Samsun Valisi Osman Kaymak, yasağa rağmen asker uğurlaması ve konvoy yapanlara 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanacağı konusunda uyarıda bulundu.

Samsun Valisi, yasağa rağmen asker uğurlaması ve konvoy yapanları uyardı

İl Pandemi Kurulu toplantısı Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında, ilçe kaymakamları, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla video konferans üzerinden yapıldı.

Toplantıda, il genelinde koronavirüs tedbirleri, salgın durumu ve İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yasaklanan asker uğurlama, eğlence ve konvoylara ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Dün asker uğurlama konvoyunda bir gencin hayatını kaybetmesine neden olan kazaların tekrarlanmaması için alınan tedbirlerin titizlikle uygulanması noktasında denetimlerin arttırılması da ele alındı.

Samsun Valisi Osman Kaymak toplantı üyelerine bu konuda kuralları ihlal edenlere Hıfzıssıhha Kanunun 282.maddesine göre 3 bin 150 TL para cezası uygulanmasını hatırlattı. Vali Kaymak, toplantıda  Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu'nun hazırladığı 'KOVİD-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'ne göre iş yerlerinin uyması gereken kurallar ve alınması gereken tedbirlerin yerinde denetlenmesi için ilçe kaymakamlarına talimat da verdi.

SAMSUN HABER HATTI