GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-04-2021 20:34   Güncelleme : 30-04-2021 20:34

Samsun Valisi Zülkif Dağlı: Tam Kapanmadaki yoğunluğun nedenini açıkladı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun'da tam kapanma olmasına rağmen sokaklardaki yoğunluğun neden kaynaklandığını açıkladı. Vali Dağlı, "Özel sektörde görev belgelerini işletmelerin sahibi verdiği için biraz fazla üretmiş olabilir" dedi. Bundan böyle özel sektör çalışanları için e-devlet'ten ve SGK sistemi üzerinden belge alınacağını belirten Vali Dağlı, "İstismarların önüne bu şekilde geçebileceğimizi düşünüyorum" dedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı: Tam Kapanmadaki yoğunluğun nedenini açıkladı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  valilik binasında düzenlediği basın toplantısında koronavirüs salgını tedbirleri ve ilk günkü 'tam kapanma' konusunda sokaklarda görülen yoğunlukla ilgili açıklamada bulundu.

Samsun il genelinde 1. doz  269 bin, 2. doz 186 bin olmak üzere toplam 455 bin aşı yapıldığını dile getiren Vali Dağlı, alınan önlemlerle koronavirüs vaka oranındaki düşüşün rehavete sebep olmaması gerektiğini belirterek, "Çünkü daha önce yaşadığımız rehavet sebebiyle bir acı tecrübeyi hep birlikte gördük maalesef" dedi. İftarda, sahurda ve ev oturmaları adı altında bir araya gelinmemesi uyarısında da bulunan Vali Dağlı, tam kapanma döneminde bir kaç kişiyle birlikte markete gidenlerin bu konudaki suistimallerine kesinlikle izin verilmeyeceğini de belirtti.

Tam kapanmanın ilk günün de yaşanan yoğunlukla ilgili olarak, "İlk gün olması itibariyla belki biraz algılanmadı, belki de belge üretenler oldu" diyen Vali Zülkif Dağlı, "Özel sektörde görev belgeleri de o işletmelerin kendi sahibi verdiği için biraz fazla üretmiş olabilir. Çünkü sistemden çıkmıyor" dedi. 3 gün sonra görev belgelerinin e-devlet'ten ve SGK sistemi üzerinden alınacağını söyleyen Vali Dağlı, "İstismarların önüne bu şekilde geçebileceğimizi düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

SAMSUN HABER HATTI