GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-06-2020 13:09   Güncelleme : 19-06-2020 13:09

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan 'Çiçek yerine bağış yapın' çağrısı

Samsun'un yeni Valisi Zülkif Dağlı, göreve başladıktan sonra twitter hesabı üzerinden yaptığı ilk paylaşımda, kendisine tebrik için çiçek göndermek yerine Türk Kızılayı veya Yeşilay'a bağış yapılması çağrısında bulundu.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan 'Çiçek yerine bağış yapın' çağrısı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Düzce'den Samsun'a atanan ve dün göreve başlayan Vali Zülkif Dağlı,  tebrik için çiçek yollamak isteyenlere bunun yerine Türk Kızılayı veya Yeşilay'a  bağış yapmaları çağrısında bulundu.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  ilk twitter paylaşımında, dün itibarıyla göreve başladığını duyurdu ve "Dostlarımın tebrik için çiçek göndermek yerine, tüm dünya mazlum ve muhtaçlarının gönlünde taht kuran Türk Kızılayı'na veya zararlı alışkanlıklarla mücadele eden Yeşilay'a bağış yapmalarını istirham ediyorum. Düzce Valiliği görevimden sonra Samsun Valisi olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda ilk adımın atıldığı bu güzel kente ve saygıdeğer insanlarına hizmet etme fırsatını veren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI