06 NİSAN 2020 Pazartesi 08:59
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-02-2020 08:05

Samsun Valisi'nden çağrı: Samsun için bir ve beraber olalım

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Gümüşhane’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü' anma töreninde yaptığı konuşmada çağrıda bulunarak, "Bu şehirde yaşayacaksak, bu şehrin sorunlarının tespitinde ve teşhisinde siyaset ayrımı gözetmeden bir araya gelmeyi bilmeliyiz. Bir araya geldiğimizde şehrimizde bereket olur, iş olur, aş olur. Bu şehrin geleceği, güzelliği ve huzuru için bir ve beraber olalım" dedi.

Samsun Valisi'nden çağrı: Samsun için bir ve beraber olalım

Samsun  Valisi Osman Kaymak,  Samsun-Gümüşhane Dernekleri Federasyonu tarafından Samsun Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda düzenlenen, “Gümüşhane’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü” anma programına katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Samsun Hançerli Camii İmam Hatibi Ayhan Ünveren tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu.

Ardından Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Sevenyaptıpı konuşmada,  programda yaptığı konuşmasında, “Türkiye’mizin tüm şehirlerinden göç ederek Samsun’a gelen tüm vatan evlatları gibi biz Gümüşhaneliler Samsun’un kültürel bir motifiyiz. Federasyon olarak Samsun’da yaşayan hemşerilerimizi bir arada tutmaya, iyi ve kötü günlerine destek olmaya çalışıyoruz. Samsun’da yaşayan ve ağırlıklı İlkadım ilçesinde ikamet eden yaklaşık 60 bin Gümüşhaneli Samsun için çalışmakta ve üretmektedir” dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise, "104 sene önce Bayburt ve Gümüşhane işgal altındaydı. Bu millet tarihin hiçbir döneminde esir olmamıştır. Bir araya gelerek hür ve bağımsız olarak güzel Anadolu’da yaşıyoruz. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin" diyerek,  hemşeri derneklerin kültürün gelecek nesillere aktarılmasında çok güzel görevler yaptığını anlattı. Konuşmasında Samsun'un  çok önemli bir şehir oldupunu da ifade eden Vali Kaymak, "Bu güzel şehir bizlere iş ve aş verdiyse bu güzel şehirde daha güzel günler görmek için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bizler her şartta şehre değer katmak durumundayız. Ben 2,5 yıldır Samsun Valisi olarak görev yapmaktayım. Ben bu güzel şehirde görev yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. İlkadım şehrimiz büyük bir potansiyeli olan bir ildir. Tarım, sağlık, turizm, sanayi, ticaret merkezleri ile şehrimiz büyük bir potansiyeli taşıyor. Bu şehirde yaşayacaksak, bu şehrin sorunlarının tespitinde ve teşhisinde siyaset ayrımı gözetmeden bir araya gelmeyi bilmeliyiz. Bir araya geldiğimizde şehrimizde bereket olur, iş olur, aş olur. Bu şehrin geleceği, güzelliği ve huzuru için bir ve beraber olalım" ifadelerini kullandı.

"Ülkemizi bölmek isteyenler halen mücadelesine devam etmektedir" diyen Vali Osman Kaymak konuşmasının son bölümünde, "Bizim bunlara karşı vereceğimiz en güzel cevap birlik ve beraberliğimizdir. Ülkemizin sevgisinde birleşmek ve beraber olmaktır. Bu geceler de bizlerin birlik ve beraberliğimizi sağlamamıza vesile oluyor. Rabbim birlik ve beraberliğimizi muhafaza eylesin. Daha nice güzel ortamlarda, güzel günlerde buluşmay temenni ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Alparslan Demir tarafından Gümüşhane’nin Kurtuluşu adlı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından Vali  Osman Kaymak, günün anısına Demir’e Atatürk Anıtı Heykeli hediye etti.

‘Gümüşhane’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü’ anma programına,, Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Bedri Yaşar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, dernek başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, davetliler ve çok sayıda Gümüşhaneli katıldı.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA