ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 24-04-2021 14:32   Güncelleme : 24-04-2021 14:32

Samsun ve 6 ilde milyonluk vurgun yapan 3 Kolombiyalı tutuklandı

Aralarında Samsun'un da olduğu 7 ilde araçların lastiğini patlatarak 2,5 milyon TL'lik vurgun yapan Kolombiya uyruklu 3 kişi tutuklandı. Çetenin, paraları Kolombiya'ya kaçırdıkları, ayrıca aynı yöntemle diğer ülkelerde de bu yolla vurgun yaptıkları belirlendi.

Samsun ve 6 ilde milyonluk vurgun yapan 3 Kolombiyalı tutuklandı

Aydın, Adana, Bursa, Gaziantep, İzmir, Antalya ve Samsun'da tapu dairesinde evini satanları takip eden ve daha sonra bulundukları araçların lastiğini patlatarak paralarını çalan Kolombiya uyruklu 3 kişilik çete polisin 20 gün boyunca MOBESE ve güvenlik kamera kayıtlarını incelemesinin ardından İstanbul'da yakalandı.

Sürdürülen soruşturmalar sonunda  J.Z.M. eşi  L.G.O.ile kardeşi A.G.O.'nın Türkiye'nin 7 ilinde kılık değiştirerek, aynı yöntemle 2,5 milyon TL'lik vurgun yaptığı ve paraları da Kolombiya'ya gönderdikleri belirlendi.  Sahte pasaportlar, çok sayıda SİM kartlarıyla birlikte kiraladıkları evde yakalanan şüphelilerin diğer ülkelerde de aynı yöntemi kullanarak soygun  yaptıkları ifade edildi. 3 şüpheli gönderildikleri Antalya'da mahkemece tutuklandı.