GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-04-2020 19:48

Samsun'a giriş ve çıkışlar 15 gün daha yasaklandı

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen 'Şehir Giriş, Çıkış Tedbirleri' ek genelgesi ile aralarında Samsun'un da olduğu 3l kente havadan, karadan ve denizden giriş çıkışlar 15 gün daha yasaklandı.

Samsun'a giriş ve çıkışlar 15 gün daha yasaklandı

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine konuyla ilgili bir genelge gönderdi. Genelgede 3 Nisan'da alınan 15 günlük yasak kararının Bilim Kurulu ile Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı öneriler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda devam etmesinin uygun olduğuna karar verildiği kaydedildi.

Aksi halde virüsün yayılım hızının artarak toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olacağına dikkat çekildi.

Bakanlık valiler ve kaymakamlardan; gerekli kararların ivedilikle alınmasını, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini ve mağduriyetlere neden olunmamasını istedi.

Bu kapsamda;

Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak ili için; il sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 18 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 24.00'den itibaren 15 günlük süre için geçici olarak durdurulacak.
   
Bu illerde  yaşayan/bulunan tüm vatandaşlarımızın belirtilen süre boyunca illerinde kalmaları esas olacak.
 
Belirtilen illere giriş-çıkış kısıtlamasının daha önceki genelgelerle belirlenen usul ve esaslar ile istisnalar 18 Nisan Cumartesi günü saat 24:00'den sonra da geçerli olacak.