GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-04-2020 01:42

Samsun'a havadan, karadan ve denizden giriş ve çıkışlar yasak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ile Zonguldak'a araç giriş çıkışına kapatıldığını açıklamasından sonra Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Samsun Valisi Başkanlığı'nda toplandı. Toplantıda, Samsun'a havadan, karadan ve denizden giriş ve çıkışlar 15 gün boyunca yasaklandı. Kurul ayrıca, pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine maske ile girilmesini, sokakta yan yana yürüyenlerin sosyal mesafeyi gözetmelerine dikkat etmelerini, alınan kararlara uymayanlara para cezası verilmesini de kararlaştırdı.

Samsun'a havadan, karadan ve denizden giriş ve çıkışlar yasak

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Büyükşehir ile Zonguldak'ta araç giriş-çıkışların 15 gün boyunca yasaklandığını, ayrıca 20 yaş altındakilere de sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.

Bu açıklamadan sonra Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Samsun Valisi Başkanlığı'nda toplandı. Toplantıda, Samsun il sınırlarından kara, hava, deniz yolu ile yapılacak tüm giriş çıkışların  Cuma günü saat 24.00'ten itibaren 15 günlük süre için geçici olarak durdurulmasına karar verdi. 

Kurul ayrıca il genelinde pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşların ve çalışanların maske ile girmelerin, pazarlarda satıcıların da maske takmaların,  sokakta yan yana yürüyenlerin sosyal mesafeyi gözetmelerini, aksi halde uyarılmalarını ve kurulun aldığı kararlara uyymayanlara ise idari  para cezası verilmesini de kararlaştırdı.

THY İÇ HAT SEFERLERİNİ DURDURDU

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi de  Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 30 büyükşehirden havayolu ile de çıkışların 15 gün süreyle geçici durdurulmasından dolayı, iç hatlarda 14 büyükşehire yapılan kısıtlı sayıdaki iç hat seferlerimiz, 20 Nisan tarihine kadar iptal edilecektir" ifadesini kullandı.

İşte Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı:

SAMSUN HABER HATTI