GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-05-2020 10:07   Güncelleme : 23-05-2020 10:07

Samsun'a Mayıs ayında kar sürprizi

Samsun´un bazı ilçelerin yüksek kesimleri, yaz mevsimine sayılı günler kala Mayıs ayı olmasına rağmen yağan kar ile beyaza büründü. Kar sürprizi yaşayan vatandaşlar o anları kameralara kaydetti. Meteoroloji ise bölgedeki çiftiçilere 'zirai don' uyarısı yaptı.

Samsun'a Mayıs ayında kar sürprizi

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte Samsun'un  özellikle Vezirköprü, Ladik, Kavak, Asarcık ve Salıpazarı ilçeleri başta olmak üzere diğer bölgelerin yüksek kesimlerine kar yağdı.

Yaz mevsimine sayılı günler kala Mayıs ayında kar süprizi ile karşılaşan vatandaşlar ise beyaz örtüyle kaplanan bölgelerdeki o anları  kameralara kaydetti. Kar kalınlığının bazı bölgelerde 15 santimetreyi aştığı belirtildi.

ZİRAİ DON UYARISI
Bu arada Samsun Meteoroloji Bölge Müdürlüğü,  hava sıcaklığının kıyı kesimlerde 3 ila 5, iç kesimlerde 8 ila 14 derece azalarak mevsim normallerine ve yer yer altına gerileyeceğini açıkladı. Açıklamada, "Bölgemizin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer hava sıcaklıklarının gece ve sabah saatlerinde 0  derecenin altına düşeceği tahmin edildiğinden hafif şiddette zirai don hadisesi beklenmektedir. Zirai faaliyette bulunan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmasında fayda vardır" uyarısı yapıldı.

SAMSUN HABER HATTI