24 EYLÜL 2018

Samsun´a nefes aldıracak proje start alıyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Mert Irmağı kenarındaki 20 dönümlük alana 2 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolu, 11 bin metrekarelik mesire alanı, basketbol ve voleybol sahası, oyun ve eğlence alanı, kafe ve dinlenme alanları yapılacağını, peysaj ve çevre düzenleme çalışmalarıyla da kente yeni bir yaşam alanı kazandıracaklarını açıkladı.

Samsun´a nefes aldıracak  proje start alıyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlçe sınırları içerisindeki Mert Irmağı kenarında yapılması planlanan yaşam parkuru alanında incelemelerde bulundu. Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’nün ırmak kenarında yaptığı ıslah çalışmalarını takip eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, şehre ve insana nefes aldıracak dev projeye önümüzdeki günlerde başlanacağı müjdesini verdi.

SAMSUN'UN YENİ YAŞAM ALANI
Projenin detayları hakkında bilgi veren Başkan Tok, “20 dönümlük alanda 2087 metre koşu ve bisiklet yolu, 11 bin metrekarelik piknik ve eğlence alanı, 608 metrekarelik basketbol ve voleybol sahası, 947 metrekarelik oyun ve eğlence alanı, kamelya ve piknik alanlarında oluşacak yaşam alanında vatandaşlarımızın ailece gelip pikniklerini yapabileceği, bisikletlerini sürebileceği, sağlıklı nesillerin yetişmesinin alt yapısını oluşturuyoruz. Mert ırmağı kenarında bulunan yürüyüş yolunu yeniden düzenleyerek içinde engellilerimizin engelsiz bir şekilde kullanabileceği bir kafe, dinlenme alanları, özel bisiklet yolu ve yeşil alanların olacağı mükemmel bir yürüyüş yolu haline getiriyoruz. İlkadım Belediyesi olarak bu tür mekanlara ihtiyacımız vardı bizlerde geliştirdiğimiz proje ile halkımıza sunuyoruz” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 2 kadının cesedi bulundu
2 kadının cesedi bulundu
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı