GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-07-2021 10:21   Güncelleme : 25-07-2021 10:21

Samsun'a şehit ateşi düştü

Suriye'de teröristlerin saldırısında Samsunlu Sözleşme Er Emrah Arslan ile Ordulu İstihkam Astsubay Çavuş Fatih Güney şehit oldu.

Samsun'a şehit ateşi düştü

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB), konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde 24 Temmuz 2021 tarihinde bir üs bölgemize intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Kirpi aracımıza yönelik gerçekleşen saldırı sonrası bölgedeki terör hedefleri belirlenerek derhal ateş altına alınmış ve etkili şekilde vurulmuştur. Terör mevzilerine yönelik cezalandırma atışlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" denildi.

Bu arada Samsun'un Vezirköprü İlçesi Çorakdere Mahallesi nüfusuna kayıtlı Şehit Sözleşmeli Er Emrah Arslan'ın ailesinin Ankara'da yaşadığı ve bekar olduğu belirtildi. Şehit Arslan'ın cenazesi bugün ikindi namazı sonrasında Çorakdere Mahallesi'nde toprağa verileceği açıkladı.

Şehit olan İstihkam Astsubay Çavuş Fatih Güney'in de Ordu'nun Akkuş İlçesi Akppınar Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI

AdminAdmin