GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-07-2020 05:52   Güncelleme : 13-07-2020 05:52

Samsun'a şehit ateşi düştü! Astsubay Ethem Demirci K.Irak'ta şehit oldu

Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde Samsun nüfusuna kayıtlı Hava Piyade Astsubay Ethem Demirci şehit oldu. Şehidin naaşı Havza İlçesi'ne getirildi.

Samsun'a şehit ateşi düştü! Astsubay Ethem Demirci K.Irak'ta şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesindeki çatışmada bir askerin şehit olduğunu duyurdu. MSB'den yapılan açıklamada,  "Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 12 Temmuz 2020 tarihinde çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye kaldırılmış yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur. Çatışmada terör örgütü mensubu 3 terörist etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

Çatışmada şehit olan Samsun'un Havza İlçesi Kocapınar Mahallesi nüfusuna kayıtlı Hava Piyade Astsubay Ethem Demirci'nin şehadet haberi ise İstanbul'un Esenyurt ilçesinde yaşayan Babası Mehmet Demirci ile annesi Keziban Demirci'ye verildi. Ankara'da yaşayan eşine ise acı haberin bulunduğu İzmir'de verildiği belirtildi. 

Bu arada şehit Demirci'nin naaşı dün gece askeri uçak ile önce Amasya Merzifon Havalimanı'na getirildi. Şehidin naaşı burada Merzifon  5'inci Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Tansel Çokuysal, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir , Merzifon İlçe Emniyet Müdürü Sunay Öztürk, şehidin yakınları  tarafından karşılandı.

6 ay önce evlendiği belirtilen 27 yaşındaki şehit Hava Piyade Astsubay Ethem Demirci'nin naaşı daha sonra cenaze aracıyla karayoluyla Havza Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Şehidin cenazesi Salı günü törenle toprağa verilecek.

SAMSUN HABER HATTI