GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-08-2020 22:50   Güncelleme : 09-08-2020 14:45

Samsun'a şehit ateşi düştü! Uzman Çavuş Süleyman Ural K.Irak'ta şehit oldu

Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde Samsun'un Vezirköprü İlçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural şehit oldu.

Samsun'a şehit ateşi düştü! Uzman Çavuş Süleyman Ural K.Irak'ta şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesindeki çatışmada bir askerin şehit olduğunu duyurdu. MSB'den yapılan açıklamada,  "Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 8 Ağustos 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen bir silah arkadaşımız kurtarılamayarak şehit olmuştur. Çatışmada beş bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Çatışmada şehit olan Samsun'un Vezirköprü İlçesi Çekalan Mahallesi nüfusuna kayıtlı 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural'ın şehadet haberi ise anne Arife Ural ve baba Aslan Ural'a  verildi. 5 aylık nişanlı olan ve düğün hazırlığı yağtığı belirtilen şehit Süleyman Ural'ın naaşı gece askeri uçak ile Amasya Merzifon Havalimanı'na getirilecek ve Vezirköprü Devlet Hastanesi morguna konulacak. Pazar günü ise Vezirköprü'nün Çekalan Mahallesi'nde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Bu arada şehit Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural ile ilgili Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz Vezirköprü ilçe nüfusuna kayıtlı Arslan-Arife oğlu Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural, Kuzey Irak'ta icra edilmekte olan Pençe-Kaplan Harekatı kapsamında yürütülen arama tarama faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü ile girilen çatışma sonucu şehit olmuştur. Kahraman Samsunlu Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı dileriz" denildi.

SAMSUN HABER HATTI