GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-03-2020 10:54

Samsun'a 'sis' çöktü

Samsun´da gece saatlerinde bastıran ve sabah saatlerinde de etkisini gösteren sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 15 metrenin altına düştü.

Samsun'a 'sis' çöktü

Samsun'da hava sıcaklığındaki ani değişiklikle beraber gece saatlerinde bastıran sis sabah saatlerinde de etkisini gösterdi. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi Samsun'un merkez ilçelerinden İlkadım ve Canik'te 15 metreye kadar düştü. Bu nedenle sürücüler araçların sis lambalarını ve dörtlülerini yakarak ilerleyebildi. Sisten dolayı Atakum ilçesinde görüş mesafesi ise 5 metreye kadar düştüğü belirtildi.

Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün yapılan son hava tahmin değerlendirmelerine göre; bölge geneli bugün parçalı ve az bulutlu geçecek. Sıcaklıklar iç kesimlerde 1-3, kıyı kesimlerde 4-6 derece artacak. Rüzgar, Güney ve doğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. 

Deniz üzerinde etkili olan sis hadisesi, sabah saatlerinde zaman zaman yoğun olmak üzere Samsun kıyı kesimlerini etkileyecek. Bu nedenle görüş mesafesinde ve hava kalitesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA