GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-05-2020 13:05   Güncelleme : 11-05-2020 13:11

Samsun'da 1 kamyon dolusu bozuk meyve ve sebze imha edildi

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri, şikayet üzerine bir depoda yaptıkları denetimde pazar yerinde satılması için hazırlanan 1 kamyon dolusu çürümüş meyve ve sebzeye el koydu. Çevreye pis kokular saçan ve insan sağlığını tehlikeye sokacak nitelikteki meyve ve sebzeler imha edildi.

Samsun'da  1 kamyon dolusu bozuk meyve ve sebze imha edildi

Samsun'un İlkadım İlçesi Rasathane Mahallesi'nde belediye zabıta ekipleri şikayet üzerine çevreye pis kokuların yayıldığı bir depoda denetim yaptı. Kontrollerde piyasaya sürülmeye hazırlanan kasalar içinde bir kamyon dolusu çürümüş meyve ve sebzeye el konuldu.

Daha önce de bozuk mal satışı nedeniyle  uyarılan ve   Kabahatler Kanunu'na göre idari işlem yapılan kimliği açıklanmayan esnafa yine ceza uygulandı. Çevreye pis kokular saçan ve insan sağlığını tehlikeye sokacak nitelikte çürümüş durumda olan meyve ve sebzeler ise  imha edildi.

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, "İlçemizde üretim ve imalattan, satış ve tüketime kadar halk sağlığını tehdit edecek her türlü faaliyetin takipçisi oluyoruz. Çünkü halk sağlığı ihmale, ertelemeye gelemeyecek çok önemli bir konudur. Bu konuda farkındalıkları arttırarak insanlarımızın temiz, sağlıklı ve güvenilir gıdaları tüketmesini sağlamak istiyoruz. Halk sağlığı açısından belediye olarak biz üzerimize düşen görevi yapma gayretindeyiz. Vatandaşlarımızdan ise isteğimiz her hangi bir olumsuzlukta belediyenin Alo 153 numaralı telefonundan bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz” dedi.

SAMSUN HABER HATTI