20 AĞUSTOS 2019 Salı 06:20
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-05-2019 15:25   Güncelleme : 04-05-2019 20:44

Samsun'da '1 Mayıs' coşkusu

Türkiye Kamu-Sen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü 19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümü nedeniyle Samsun'da kutladı. Kutlamalar ise ilk kez Atatürk'ün Samsun'dan Anadolu'ya ayak bastığı yer olan Tütün İskelesi'ndeki Kurtuluş Yolu'nda gerçekleşti.

 Samsun'da '1 Mayıs' coşkusu

Türkiye'nin tüm illerinden Samsun'a gelen Türkiye Kamu-Sen üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü 19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümü nedeniyle kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası olan İlkadım ilçesi Tütün İskelesi'ndeki Kurtuluş Yolu'nda kutladı.

Sevgi Kafe önünde toplanan grup daha sonra sahil yolunda çeşitli sloganlar atarak yürüyüşe geçti ve Tütün İskelesi'ne geldi. Buradaki Kurtuluş Yolu'nda şarkılar türküler söyleyen sendika üyeleri, davul zurna eşliğinde halay çekti.

 

Dev Türk bayrağının açıldığı alanda konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Toplumumuzdaki kutuplaşmaların son bulması, milli birlik ve beraberliğimiz için bütün azmimizle çalışmaya devam edeceğiz. Yetkilendirilmiş sendika yapılarının memurun halinden anlamadığı çok açık. İşte ağlayıp sızlamaları bu yüzden. Milli mücadelenin başlangıç noktasında bir kere daha ilan ediyoruz. Kim, Türk milletine, Türk devletine, Türk memuruna, kurulu nizama ve adalete, hakkaniyete düşmansa, Türkiye Kamu-Sen'in de can düşmanıdır" dedi.

Grup, konuşmaların ardından dağıldı. 

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA