GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-11-2020 12:55   Güncelleme : 11-11-2020 12:55

Samsun'da 11 bin 111 fidan toprakla buluştu

Samsun'da daha yeşil bir Türkiye için 'Bugün Fidan, Yarın Nefes' sloganıyla 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında oluşturulan hatıra ormanında 11 bin 111 fidan toprakla buluştu.

Samsun'da 11 bin 111 fidan toprakla buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hayata geçirilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası çerçevesinde ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes’ sloganıyla Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsünde sağlık çalışanlarına vefa amacıyla oluşturulan ‘Sağlık Çalışanları Hatıra Ormanı’nda 11 bin 111 fidan dikimi gerçekleştirildi. 

Törene Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Güven, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Şakir Güneri, İl Tarım Müdürü İbrahim Sağlam, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve sağlık çalışanları katıldı. Törende Vali  Zülkif Dağlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, dün ebediyete uğurlanan Kızılay Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel adına da bir fidan dikti.

Törende konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, hem orman varlığını koruyarak hem de yeni ağaç dikerek gelecek nesillere güzel bir miras bırakma gayretinde olduklarını belirtti ve fidan dikimini Kovid-19 ile fedakarca mücadele eden sağlık çalışanlarına ithafen gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, “Bu etkinlikle ilgili olarak şunu da ifade etmekte fayda görüyorum. Bizim için ayrıca bir anlamı ve önemi var. 4 tane ovası olan bir şehiriz. Samsun’da orman alanları sürekli artıyor. Bu etkinliğin de bunlara çok büyük katkısı var. Özellikle doğayla, çevreyle, ağaçla ilgili bir tek ağaçla ilgili de değil şehirde yaşayan her türlü canlının selameti, sağlığı ve gelişimi açısından kendimizi doğal olarak ayrıca görevli atfediyoruz” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI