20 ŞUBAT 2019
Advert
Advert

Samsun'da 118 yurt öğrencisi yemekten zehirlendi

Samsun'un 19 Mayıs ilçesindeki özel yurtta kalan 118 öğrenci, yedikleri yemekten sonra rahatsızlanınca gıda zehirlenmesi şüphesi ile ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Samsun'da 118  yurt öğrencisi yemekten zehirlendi

​Olay, Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bulunan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi'nde (İFAM) meydana geldi. Yaz Akademisi Programı için geldikleri yurtta yatılı kalan öğrenciler iddiaya göre dün akşam yemeğinden sonra mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. 

Kısa sürede 118 öğrenci aynı şikayetle ambulanslarla 19 Mayıs ve Bafra Devlet Hastanesi'ne  götürüldü. Tedaviye alınan öğrencileri İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin yediği yiyeceklerden numune alarak soruşturma başlattı.

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Bu arada konuyla ilgili Samsun Valiliği'nden yapılan yaılı aıklamada, "19 Mayıs ilçemizde bulunan özel bir yurtta kalan yatılı öğrenciler, 16.07.2018 günü mide bulantısı ve kusma şikayetleri sonucu zehirlenme şüphesiyle hastanelere sevk edilmiştir. Saat 13:40 itibariyle alınan bilgilere göre toplam başvuru sayısı 118’dir. Bu hasta başvurularının 100’ü 19 Mayıs Devlet Hastanesi’ne, 6’sı Bafra Devlet Hastanesi’ne, 12’si ise OMÜ Tıp Fakültesi’ne yapılmıştır. Şu an itibariyle, 89 hastamız taburcu edilmiş olup, 29 hastamızın da tedavileri devam etmektedir. Zehirlenme vakalarıyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır" denildi.


    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da restoran sahibinin bileğini kıran 3 şüpheli tutuklandı
Samsun'da restoran sahibinin bileğini kıran 3 şüpheli tutuklandı
Eş cinayetinden 20 yıl yattı, evinde ölü bulundu
Eş cinayetinden 20 yıl yattı, evinde ölü bulundu