GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-10-2019 19:13

Samsun'da 14 hakim ve savcının görev yeri değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) tamamlanan mazeret kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre, 256 adli yargı hakimi ve cumhuriyet savcısı ile 51 idari yargı hakimi ve savcısının görev yeri değişti. Samsun'da da 14 hakim ve savcının görev yerinde değişiklik yapıldı.

Samsun'da 14 hakim ve savcının görev yeri değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 256 adli yargı hakimi ve cumhuriyet savcısı ile 51 idari yargı hakimi ve savcısını kapsayan mazeret kararnamesini yayımladı. 

Kararname HSK'nin internet sitesinde yayımlanırken, Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Şen, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. Polatlı Cumhuriyet Başsavcısı Velsel Kaçmaz da Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atandı.

Samsun'da ise 14 hakim ve savcının görev yerinde değişiklik yapıldı. Buna göre; Küçükçekmece Cumhuriyet Savcısı Mecit Gürsoy  Samsun Cumhuriyet Savcılığı'na, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı Aslan Uslu Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na, Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Usta Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği'ne,  Ödemiş Cumhuriyet Savcısı Abdullah Er Samsun Cumhuriyet Savcılığı'na,  Ödemiş Hâkimi Nagihan Er Samsun Hâkimliği'ne Gazipaşa Hâkimi Osman Altuntop Samsun Hâkimliği'ne, Havza Hâkimi Rafet Burak Köksal Rize Hâkimliği'ne, Boyabat Hâkimi Mehmet Hüroğlu Vezirköprü Hâkimliği'ne, Vezirköprü Hâkimi Meryem Nas Baltu Erciş Hâkimliği'ne, Vezirköprü Hâkimi Çiğdem Kuru Atak Kovancılar Hâkimliği'ne, Samsun İdare Mahkemesi Üyesi Fatma Seçil Kartal Ankara Bölge İdare Mahkemesi Üyeliği'ne, Samsun Bölge İdare Mahkemesi Üyesi Altar Gökçimen Samsun İdare Mahkemesi Başkanlığı'na, Samsun İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Yanık Samsun Bölge İdare Mahkemesi Daire Başkanlığı'na, Samsun İdare Mahkemesi Üyesi Esengül Albayrak Sekban Samsun Bölge İdare Mahkemesi Üyeliği'ne atandıç

SAMSUN HABER HATTI