ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 29-08-2020 11:11   Güncelleme : 29-08-2020 11:16

Samsun'da 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olan maganda yakalandı

Samsun'un Terme İlçesi'nde bahçede fındık toplayan 17 yaşındaki Doğancan Yılmaz'ın ölümüne neden olan maganda, yapılan teknik çalışma sonucunda yakalanarak tutuklandı.

Samsun'da 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olan maganda yakalandı

Samsun'un Terme İlçesi'nde 17 yaşındaki Doğan can Yılmaz'ı hayattan koparan olay Akçagün Mahallesi'nde  6 gün önce meydana geldi. Antalya'nın Manavgat İlçesi'nden ailesiyle birlikte akrabalarını ziyaret için gelen  Doğancan Yılmaz, bahçede fındık toplarken, magandanın silahından çıkan mermi ile sırtından vurularak hayatını kaybetti.

Lise öğrencisi Manavgat'ta toprağa verilirken, olayla ilgili İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Asayiş, Terme İlçe Jandarma Komutanlığı ile Ladik Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ekipleri tarafından geniş çaplı soruşturma ve teknik çalışma başlatıldı. Ekipler, mermi çekirdeğinin vücuda isabet ettiği yönü tespit etmek için Coğrafi Analiz Sistemi (CAS) üzerinden çalışma yaparken,  bölge ve alanlar havan Drone yardımıyla taranarak fotoğraflandı. Ardından mayın arama dedektörleri ile bölgede boş kovan ve mermi çekirdeği arandı. Yapılan çalışmalarda şüpheli  1 kişiye ait ev ve bahçesinde 1 adet boş kovan ile bahçede bulunan bir ağaç üzerinde 2 adet mermi giriş deliği bulundu.

Atış yapılan yerin mermi traje yolunun ölen gencin bulunduğu yeri gösterdiği tespit edildi ve 7 şüpheli ile birlikte olayda kullanılan tabanca ele geçirildi.  Yapılan sorgulamada 5 kişi Cumhuriyet savcılığı tarafından ifadelerinin alınmasından sonra serbest bırakıldı. 2 zanlı ise sevk edildiği mahkeme tarafından 'olası kast ile öldürme' suçundan tutuklanarak  Çarşamba Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

SAMSUN HABER HATTI