GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-04-2021 01:42   Güncelleme : 21-04-2021 11:41

Samsun'da 186 karantina kaçağı yurtta tutuluyor

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, vaka sayılarında bir düşüş eğilimi yakalanmasına rağmen il genelinde tehlikenin devam ettiğini, hala izole olması gerekenlerin sokakta gezdiğini söyledi. Samsun'daki karantina yurdunda temaslı ve pozitif olan 186 kişinin tutulduğunu vurgulayan Vali Dağlı, birkaç ailenin toplu olarak iftar yaptığını, kapalı ortamlarda ise taziyeler yapıldığını, hatta yine bazı yerlerde az da olsa birkaç kişinin teravih namazı kıldığını duyduğunu belirterek, "Hiç bir şey bitmiş değil. Hala tehlike devam ediyor" uyarısında bulundu.

Samsun'da 186 karantina kaçağı yurtta tutuluyor

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, haftalık vaka sayısında (100 binde) ilk 2 sırada yer alan Terme ve Çarşamba ilçelerinde koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen denetimleri ve alınan tedbirleri  yerinde inceledi. Ardından ilçe kaymakamları, belediye başkanları ve ilçe müdürleri ile değerlendirme toplantısı yapan Vali Dağlı, il genelinde vaka sayılarında bir düşüş eğilimi yakalanmasına rağmen tehlikenin devam ettiğini belirtti.

Ramazan ayında olmamıza rağmen sosyal hareketliliğin yüksek olduğuna dikkat çeken Vali Dağlı, vatandaşlara  zorunlu olmadıkça dışarı çıkımamaları uyarısında bulundu. Hala izole olması gerekirken sokakta gezenlerin olduğunu da ifade eden Vali Dağlı, Atakum İlçesi'nde karantina yurdu haline getirilen Münevver Ayaşlı’da temaslı veya pozitif olan ve belli bir süre için 186 kişinin tutulduğunu belirtti. 

Samsun'da hala birkaç ailenin toplu olarak iftar yaptığını, kapalı ortamlarda ise taziyeler yapıldığını, hatta yine bazı yerlerde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklamasına rağmen  az da olsa birkaç kişinin teravih namazı kıldığını duyduğunu  da dile getiren Vali Zülkif Dağlı, "Hiç bir şey bitmiş değil. Hala tehlike devam ediyor" dedi.

Samsun'da şuana kadar 249 bini 1. doz, 162 bini 2. doz olmak üzere toplam 411 bin adet aşılama yapıldığını da dile getiren Vali Dağlı, "Tüm sağlık tesislerimizde akşam 24.00'e kadar aşı yapılıyor. Yeter ki talep olsun. Biz bu saati daha da uzatırız. Eğer vatandaş gündüz olmak istemiyorsa akşamları aşı olabilir. Tesislerimiz açık” açıklamasını yaptı.

SAMSUN HABER HATTI