GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-05-2023 09:26

Samsun'da 1919 metrelik dev bayrakla yürüyüş

Samsun'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 1919 metrelik dev bayrakla yürüyüş düzenlendi.

Samsun'da 1919 metrelik dev bayrakla yürüyüş

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda, 19 Mayıs Atatürk'ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 1919 metrelik dev bayrakla yürüyüş yapıldı. 

Yürüyüş öncesi yüzlerce izci, sporcu, antrenör, öğrenci ve öğretmen Cumhuriyet Caddesi'nde toplandı. Atatürk Anıt’ı önünden başlayan 1919 metrelik dev bayraklı yürüyüş, Cumhuriyet, Lise ve İstiklal Caddeleri’nin ardından 19 Mayıs Bulvarı üzerinden devam etti. Bandonun çaldığı marşların çalındığı yürüyüş Garnizon Komutanlığı Askeri Bando takımının konseri ile Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu.

Yürüyüşte 19 Mayıs kutlamaları hakkında konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “Samsunumuz için mutlu gün. Aslında Gençlik Haftamız pazartesi günü itibarıyla başlamıştı. Bugün de 1919 metre bayrağımızla buradaki tüm protokol üyelerimiz, halkımız, öğrencilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte yürüyüşümüzü yapıyoruz. Burada halkımızla kucaklaşıp selamlaşıyoruz. Bulundukları kaldırımlardan ve balkonlardan bizlere destek veriyorlar. 19 Mayıs Bayramımız Samsunumuza kutlu olsun” dedi.