GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-06-2024 09:05   Güncelleme : 14-06-2024 09:05

Samsun'da 2 fabrikada çıkan yangında duvar çöktü, 7 itfaiye eri yaralandı

Samsun'da Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan bebek bezi üretimi yapılan fabrikada yangın çıktı. Plastik üretimi yapılan başka bir tesise de sıçrayan yangın saatler süren çalışmalar sonrasında kontrol altına alınarak söndürüldü. Soğutma çalışması sırasında ise fabrika duvarının çökmesi sonucu 7 itfaiye eri yaralandı.

Samsun'da 2 fabrikada çıkan yangında duvar çöktü, 7 itfaiye eri yaralandı

Samsun'un Tekkeköy ilçesi Şabanoğlu Mahallesi'ndeki Organize Sanayi Bölgesi`nde faaliyette bulunan bebek bezi üretimi yapılan fabrikada sabah saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin sardığı fabrikadaki yangın yan taraftaki plastik üretimi yapılan başka bir fabrikaya da sıçradı.

2 FABRİKA YANDI
İhbar üzerine yangın bölgesine sağlık, polis, çok sayıda itfaiye ve AFAD ekipleri ile TOMA'lar da sevk edildi. Çevre ilçelerden de itfaiye ve su tankerleri gönderildi. İtfaiye ekipleri 2 tesisteki yangını söndürmek için büyük bir çaba ortaya koyarken, alevlerin başka fabrikalara sıçramaması için de önlem alındı. Alevlerin sardığı fabrikalardan çıkan dumanlar ise gökyüzünü kapladı.

DUVAR ÇÖKTÜ 7 İTFAİYE ERİ YARALANDI
İtfaiye ekiplerinin saatlerce süren çabası sonunda yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Ancak soğutma çalışmaları sırasında fabrika binasının duvarı çöktü. Göçük altında kalarak hafif şekilde yaralanan 7 itfaiyeri ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.