ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 18-02-2021 18:39   Güncelleme : 18-02-2021 18:39

Samsun'da 2 kişi daha telefon dolandırıcıların tuzağına düştü

Samsun'da tüm uyarılara rağmen 2 kişi daha kendilerini 'polis' ve 'savcı' olarak tanıtan dolandırıcıların tuzağına düşerek toplam 130 bin TL'sini kaptırdı.

Samsun'da 2 kişi daha telefon dolandırıcıların tuzağına düştü

Ülkede bazı kurumların yıllardır yaptığı tüm uyarılara rağmen telefonla kendini savcı, polis olarak tanıtanlar vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Gazete ve televizyonlarda yer alan yüzlerce habere rağmen dolandırıcıların tuzağına düşmekten kurtulamayanlar ise soluğu gerçek polis ve jandarmada alıyor.

Bunun son 2 örneği ise Samsun'da yaşandı. Bafra İlçesi Doğanca Mahalles'nde yaşayan 45 yalındaki  A.K, telefonla kendisini arayan ve  'Komiser' olarak tanıtan dolandırıcıya 78 bin TL'sini kaptırdı.  Dolandırıcının verdiği  hesap numarasına parayı yatırdıktan sonra tuzağa düştüğünü anlayan A.K, suç duyurusunda bulundu.

Terme İlçesi Taşpınar Mahallesi'nde ise 65 yaşındaki İ.I.  yine kendisine telefonla ulaşan ve 'savcı' olarak tanıtan  dolandırıcıya kandı.  Verilen banka hesabına ise  52 bin 290 TL yatırdı, sonra da dolandırıldığını farketti. İ.I.'da kendini dolandıranlardan şikayetçi oldu.

Her iki olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SAMSUN HABER HATTI