ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 31-08-2020 15:48   Güncelleme : 31-08-2020 22:14

Samsun'da 2 kişinin öldüğü silahlı çatışmaya 6 gözaltı

Samsun'da sokak ortasında çıkan ve 2 kişinin ölümüne, 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı çatışmayla ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı.

Samsun'da 2 kişinin öldüğü silahlı çatışmaya 6 gözaltı

Samsun'un İlkadım İlçesi Adalet Mahallesi Karadeniz Caddesi'nde dün iki grup arasında yaşanan ve  53 yaşındaki İhsan Çetin,  56 yaşındaki Cengiz Üner'in hayatını kaybettiği, 45 yaşındaki Mustafa Çetin, 61 yaşındaki Ali Osman Altun ile 37 yaşındaki Hamza Çetin'in ağır yaralandığı olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Çevrede büyük korku ve paniğe neden olan, iş yerleri ile araçların da  hasar gördüğü toplam 29 boş mermi kovanın ele geçirildiği olayla ilgili Samsun İl Emniyet Müdürlüğü cinayet bürosu ekipleri 6 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerden 3'ü olayla ilgisinin olmaması nedeniyle bırakılırken, H.Ç, K.Ç. ve M.Ç ise adliyeye sevkedildi. Zanlılardan  K.Ç ve M.Ç tutuklanırken,  H.Ç adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Bu arada Samsun Valiliği tarafından konuyla ilili yapılan yazılı açıklamada, "30.08.2020 günü saat:14.30 sıralarında Adalet Mahallesinde bir işletme önünde ‘Ateşli Silahla Kasten Adam Öldürme-6136 SKM-Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sorulması’ olayı meydana gelmiştir. Olay yerinde kimlik tespitlerinde C.Ü, İ.Ç, M.Ç, H.Ç ve A.A isimli yaralı şahıslar, ambulans ve vatandaşların vasıtası ile hastanelere sevk edilmiş, daha sonra C.Ü ve İ.Ç kaldırıldıkları hastanede eks olmuşlardır. M.Ç ve A.A isimli şahısların silahla yaralanmalarından dolayı yoğun bakım tedavileri devam etmektedir. Olayla ilgili iş yeri sahibi C.Ü ve ortağı olan A.A’nın karşı gruptan olan M.Ç, H.Ç, M.Ç, ve İ.Ç ile aralarında tartışma çıktığı, tartışma sırasında olayın kavgaya dönüştüğü ve her iki grupta karşılıklı silahla ateş ettikleri anlaşılmıştır. Meydana gelen olayda, olay ile ilişkisi olan tüm şüpheliler olayda kullanılan ateşli silahlarla birlikte yakalanmış, şüpheliler H.Ç, K.Ç ve M.Ç savcı talimatı ile gözaltına alınarak 31.08.2020 günü adli makamlara sevk edilmiştir" denildi.

SAMSUN HABER HATTI