GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-01-2021 14:00   Güncelleme : 06-01-2021 14:00

Samsun'da 27 yıllık teknisyen Koronavirüs kurbanı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 27 yıldır Radyoloji Teknisyeni olarak görev yapan Özgül Yaşar, yakalandığı Koronavirüs hastalığından dolayı hayatını kaybetti.

Samsun'da 27 yıllık teknisyen Koronavirüs kurbanı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Radyoloji Teknisyeni olarak görev yapan 48 yaşındaki Özgül Yaşar iki hafta önce rahatsızlandı ve Koronavirüs testi yaptırdı. Testi pozitif çıkınca da Atakum ilçesinde özel bir hastanede tedavi altına alındı.

Ancak durumu ağırlaşan 27 yıllık Radyoloji Teknisyeni yoğun bakım ünitesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Sağlık camiasında üzüntüye neden olan  Özgül Yaşar'ın cenazesi bugün Samsun Derecik Mezarlığında toprağa verildi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, twitter hesabından yayınladığı başsağlığı mesajında, "Koronavirüs nedeniyle vefat eden, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli Radyoloji Teknisyeni Özgül Yaşar'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar dilerim. Sağlık camiamızın başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI