GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-10-2021 14:45   Güncelleme : 29-10-2021 14:45

Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı salonda kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti´nin 98. kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Samsun´da da coşkuyla kutlandı. Samsun'daki kutlamalar hava muhalefeti nedeniyle Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda yapıldı.

Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı salonda kutlandı

Samsun'daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Valilik binasında Vali Zülkif Dağlı'nın protokol üyelerinin tebriklerini kabul etmesiyle başladı. Ardından hava muhalefeti nedeniyle Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenen törende Vali Zülkif Dağlı, Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile beraber Samsun halkını selamlayıp, bayramlarını kutladı. 

Daha sonra saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ve bayrağın göndere çekilmesinin ardından Samsun Vali Zülkif Dağlı, yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, "Bugün güneşin doğduğu bu güzel Samsunumuzda, Kurtuluş mücadelemizin ilk adımının atıldığı İlkadım ilçemizde, ay yıldızlı bayrağımızın ve ezan seslerimizin gölgesinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere son devletimizi kuranların, ecdadımızın ve manevi şehitlerimizin huzurunda cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 600 yıllık cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz bir şekilde ifade ettiği, 'muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma' mücadelesini ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz" dedi.

Ardından  Atakum Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Tuna Arslan "Cumhuriyet Bayramı", Samet Emre ise "Cumhuriyet Destanı" adlı şiiri  okudu. Kutlamalar halk oyunları ve  öğrencilerin gösterileriyle devam etti. Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Bölge Bando Takımı da mini konser verdi. 

SAMSUN HABER HATTI

AdminAdmin