24 AĞUSTOS 2019 Cumartesi 07:41
ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 07-11-2018 13:45   Güncelleme : 07-11-2018 13:45

Samsun'da 3 dolandırıcı vurgun yapmak isterken yakalandı

Samsun'un Ladik ilçesinde 3 dolandırıcı kendilerini telefonda komiser olarak tanıttıktan sonra 50 bin TL ve 8 çeyrek altınını aldıkları M.Y'ye bu kez evini sattırmak isteyince yakayı ele verdi.

Samsun'da 3 dolandırıcı vurgun yapmak isterken yakalandı

Samsun'un Ladik İlçesi'nde oturan M.Y, kendisini ev telefonundan arayan ve komiser olarak tanıtan dolandırıcıların, "Samsun’da kuyumcu soygunu oldu, soygunda çalınan paranın bir kısmı  hesabınıza aktarılmış, bu para FETÖ’ye aktarılacak, operasyon yapıyoruz, hesabınızda bulunan parayı çekip bize teslim edin, seri numaralarını kontrol edip size teslim edeceğiz" demesine inandı. Ardından da 50 bin TL ve 8 çeyrek altını buluştukları noktada poşet içinde verdi.

Bir gün sonra bu kez komiser olarak arayan dolandırıcı, M.Y'den, "Evinizi satıp parasını bize teslim edin, zaten formaliteden satış olacak, paraları inceledikten sonra geri teslim edeceğiz" dedi. Bu durumdan şüphelenen ve dolandırıldığını anlayan M.Y, hemen Ladik Şehit Mehmet Erçin Polis Merkezi Amirliği'ne giderek şikayette bulundu. Bunun üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü  Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şüphelilerin yakalanması için harekete geçti. M.Y, 4 gün sonra kendisini tekrar arayan dolandırıcılara polisin yönlendirmesiyle paranın hazır olduğunu söyledi. Bunun üzerine parayı almak için evin önüne gelen dolandırıcı A.Ü polis tarafından suçüstü yakalandı. Bu kişiyle irtibatlı olan ve araçla kaçtıkları tespit edilen  A.E ile E.Ç. de Çorum'da yakalanarak Ladik'e getirildi.  Üzerlerinden sadece bin TL para bulunan şüpheliler, sorgulamaların ardından adliyeye sevk edildi.

SAMSUN VALİLİĞİ UYARDI
Bu arada Samsun Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Özellikle kendisini Vali, Polis, Savcı gibi kamu görevlisi olarak tanıtmak suretiyle dolandırıcılık yapmak isteyenlere karşı vatandaşlarımızın dikkatli olmaları ve bu türden taleplere itibar etmemeleri, kamu görevlilerinin yapmış oldukları çalışmaların mahiyeti ne olursa olsun vatandaşlardan kesinlikle maddi talepte bulunmayacağı bilinmelidir" denildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA