GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-10-2022 12:45

Samsun'da 3 yılda 5 bin 165 üreticiye destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliği ile 3 yılda 5 bin 165 üreticiye silajlık mısır, yem bezelyesi tohumu, korunga tohumu, yonca tohumu, süt otu tohumu ve çim otu tohumu dağıtarak kaba yem ihtiyacı desteğinde bulundu.

Samsun'da 3 yılda 5 bin 165 üreticiye destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 ilçede 336 arıcıya 1000 adet arı desteğinde de bulunurken 150 arıcıya da plastik tabanlı polen tuzaklı boş kovan, arıcı maskesi, arıcı körüğü, temel petek, propolis tuzağı, şurupluk ile arı zehiri dağıtıldı. Kaz yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması kapsamında da 300 üreticiye 1500 kaz desteği sağlandı. Ayrıca kuluçka makinesi, süt soğutma tankı ve paketleme makinesi ile hayvan sağlığına yönelik ilaç desteği de yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hayvancılıkta en önemli girdi maliyeti kaba yem ihtiyacı. Biz bu konuda çiftçilerimize destek olmak adına 3 yılda önemli destekler sağladık. Yine arıcılıkta, süt üretiminde makine, ekipman destekleri, hayvansal desteklerle de çiftçimizin yanında oldu" dedi.