GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-08-2018 12:22   Güncelleme : 30-08-2018 12:22

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi 19 Mayıs Kenti Samsun'da da büyük bir coşkuyla kutlandı.

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı ilk olarak Atatürk Anıtı önünde başladı. Samsun Valisi Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. 

Anıt şeref defterini imzalayan Vali Kaymak'ın konuşmasının ardından buradaki tören sona erdi. Kutlama programı daha sonra Valilik Binası'ndaki Yaşayan Atatürk Salonu'nda devam etti. Vali Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, askeri ve mülki yetkililer, tebrikleri kabul etti.

Daha sonra Vali Osman Kaymak, protokol üyeleriyle beraber Panoramik müze olarak Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk olma özelliği taşıyan ve 19 Mayıs 1919 bağımsızlık mücadelesini anlatan üç boyutlu ‘Panorama 1919 Müzesi’ni gezdi.

Ardından Samsun Cumhuriyet Meydanı'nındaki törenlere geçildi. Burada öğrenciler folklor gösteri sundu. şiirler okudu. Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Bando Komutanlığı tarafından konser verildi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA